Biatlonists Rastorgujevs pasaules čempionātā distancē ar kopēju startu izcīna augsto piekto vietu. Spilgtākās epizodes

Pasaules čempionātā biatlonā 15 kilometru distancē ar kopēju startu svētdien Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs izcīnīja augsto piekto vietu, kas ir viņa labākais sasniegums šajā distancē.

Par pasaules čempionu tika kronēts zviedrs Sebastians Samuelsons, kurš bija nekļūdīgs un finišēja 36 minūtēs un 42,8 sekundēs. 0,6 sekundes lēnāks bija līdera tautietis Martins Pansiuloma, bet trešajā ierindojās titulētais norvēģis Juhaness Tinjess Bē.

Andrejs startēja ar 19. numuru. Pirmajā ugunslīnijā viņš bija precīzs, un trasē Latvijas biatlonists atgriezās, esot astotajā pozīcijā. Arī otrajā šautuvē Rastorgujevs bija precīzs, kas ļāva pakāpties uz ceturto pozīciju! Ātrais slēpojums ļāva Andrejam pakāpties vēl, un pie 8,3 kilometru atzīmes viņš jau bija otrais, pa priekšu sev palaižot tikai zviedru Sebastianu Samuelsonu.

Andrejs Rastorgujevs trasē

Trešajā šautuvē Andrejs ieradās, esot ceturtajā pozīcijā. Bet šoreiz viņš divreiz kļūdījās, kā rezultātā trasē viņš atgriezās vien kā divpadsmitais. Trasē Rastorgujevs bija gana ātrs un spēja atgūt dažas pozīcijas, ierodoties pēdējā ugunslīnijā kā desmitais. Diemžēl šajā ugunslīnijā viena kļūda, tomēr trasē viņš atgriezās astotajā pozīcijā, bet pie 13,9 kilometru atzīmes viņš jau bija piektais. Finišēja Rastogujevs arī kā piektais, no uzvarētāja atpaliekot minūti un 7,3 sekundes.

Rastorgujevs finiša taisnē

Rastorgujevs šajā čempionātā divās distancēs ir spējis ielauzties labāko desmitniekā – sprinta distancē viņš bija septītajā vietā, bet iedzīšanā – devītais.