Birkentāls iedzīšanā sasniedz TOP10 Eiropas čempionātā biatlonā; Rastorgujevs 13. vietā

Latvijas sportists Renārs Birkentāls sestdien Osrblī Eiropas čempionātā biatlonā ieņēma desmito vietu 12,5 kilometru iedzīšanā, bet Andrejs Rastorgujevs finišēja trīs vietas zemāk.

(papildināts pēc sieviešu sacensībām iedzīšanā)
Uzvaru izcīnīja norvēģis Īsaks Frei, kurš pēc trešās vietas sprintā sestdien šaušanā kļūdījās trīsreiz, taču finišēja pirmais, trasi veicot 32 minūtēs un 42,1 sekundē.

Birkentāls pēc 36.vietas sprintā otrajā šaušanā guļus vienreiz kļūdījās, ieņemot desmito vietu un uzvarētājam zaudējot minūti un 22 sekundes.

Rastorgujevs, kurš sprintā bija ceturtais, divreiz kļūdījās šaušanā guļus, piecreiz - stāvus un 55 sportistu sacensībās ieņēma 13.vietu, Frei zaudējot minūti un 33,3 sekundes.

Rastorgujevs, kurš piektdien desmit kilometru sprintā šaušanā stāvus izlaida no rokām medaļu un finišēja ceturtais, iedzīšanu sāka 26 sekundes aiz sprintā uzvarējušā francūža Antonēna Gigonā, kā arī 11 un deviņas sekundes aiz godalgās finišējušajiem norvēģiem Juhana Ūlava Botna un Īsaka Frei. Birkentāls iedzīšanu sāka 106 sekundes pēc Gigonā.

Rastorgujevam Eiropas čempionātos ir viss medaļu komplekts sprintā, kā arī viena zelta godalga 20 kilometru individuālajā distancē un bronzas medaļa iedzīšanā. 2021.gadā izcīnīto zelta medaļu "klasikā" latvietis vēlāk piespriestās diskvalifikācijas dēļ zaudēja.

Vēlāk sestdien 10 kilometru iedzīšanas distancē sievietēm vienīgā Latvijas dalībniece Sanita Buliņa startēja pēdējā 60. pozīcijā un finišu sasniedza 53. vietā. Buliņa pieļāva 10 kļūdas šaušanā.

Par čempioni kļuva norvēģiete Mārene Kirkeide, kura sprintā bija otrā. Dalībai iedzīšanā kvalificējās 60 biatlonistes, bet sacensībās startēja 55 sportistes.

Edgars Mise, Gints Lūsis un Annija Sabule iedzīšanai nekvalificējās.

Svētdien biatlonisti sacentīsies jauktajās stafetēs.

Sezonas turpinājumā no 7. līdz 18.februārim Čehijas pilsētā Nove Mesto notiks pasaules čempionāts, bet nākamais Pasaules kausa posms februāra un marta mijā norisināsies Oslo.