Biatlonists Rastorgujevs vēlreiz finišē soli no pjedestāla Eiropas čempionātā

Andrejs Rastorgujevs piektdien Slovākijā ar vienu kļūdu šaušanā sasniedza 4. vietu 10 kilometru sprintā Eiropas čempionātā, kur Latvijas spēcīgākais biatlonists otro gadu pēc kārtas ierindojās uzreiz aiz laureātiem. Sieviešu sacensībās Latvijas biatlonistes ierindojās aiz TOP50.

(papildināts pēc sieviešu sacensībām)
Uzvarēja nekļūdīgi šāvušais francūzis Antonēns Gigonā, kam sudraba medaļnieks Johans Olavs Botns zaudēja 14,5 sekundes. Bronzu nopelnīja vēl viens Norvēģijas biatlonists 20 gadu vecais Isaks Frejs 16,7 sekundes aiz uzvarētāja. Rastorgujevu no bronzas pozīcijas šķīra 8,8 sekundes.

Šaušanā guļus Rastorgujevs trāpīja visos mērķos, bet vienīgo soda apli mēroja pēc šaušanas stāvus. Botns šaušanā pieļāva divas kļūdas, bet Frejs mēroja vienu soda apli.

Renārs Birkentāls ar divām kļūdām šaušanā sasniedza 36. vietu, Edgars Mise bija 63., bet Gints Lūsis ierindojās 110. vietā 128 dalībnieku konkurencē. Gan Mise, gan Lūsis arī slēpoja divus soda apļus.

Rastorgujevs par Eiropas čempionu kļuva 2014. gadā individuālajā distancē un 2018. gadā sprintā, bet 2021. gadā individuālajā distancē iegūtos laurus vēlāk zaudēja diskvalifikācijas dēļ. Pērn Eiropas čempionātā Andrejs palika uzreiz aiz pjedestāla gan sprintā, gan iedzīšanā.

Vēlāk piektdien 7,5 kilometru sprintā sievietēm Sanita Buliņa ieņēma 60. vietu, savukārt Annija Keita Sabule finišēja 89. pozīcijā 113 dalībnieču konkurencē.

Abas latvietes pieļāva pa trim kļūdām šaušanā. Startam pieteiktā Sandra Buliņa distancē nedevās.

Par Eiropas čempioni kļuva norvēģiete Ida Liena.

Eiropas meistarsacīkstēs nepiedalās Baiba Bendika, kuras rēķinā ir 2021. gadā izcīnīts čempiones tituls sprintā.

Čempionāta turpinājumā līdz svētdienai Osrbli vēl paredzētas sacensības iedzīšanā un jauktajās stafetēs. Biatlona lielvalstis Eiropas čempionātā ierasti pārstāv otrais sastāvs, savukārt Latvijas izlases dalībniekiem tā ir iespēja ar labiem rezultātiem nodrošināt finansējumu nākamajai sezonai.