Rastorgujevam kļūdas pēdējā šaušanā liedz tikt augstāk par 9. vietu Eiropas biatlona čempionātā

Latvijas biatlona līderis Andrejs Rastorgujevs trešdien Slovākijā pieļāva trīs kļūdas šaušanā un finišēja 9. vietā 20 kilometru individuālajā distancē, kas bija pirmās sacensības Eiropas čempionātā. Sievietēm Latvijas komandā labāko rezultātu sasniedza 48. vietu ieguvusī Annija Keita Sabule.

(papildināts ar sieviešu rezultātiem)
Rastorgujevs pirmo kļūdu šaušanā pieļāva otrajā ugunslīnijā un divus neskartus mērķus atstāja pēdējā – ceturtajā –šautuvē. Pirms ceturtās šaušanas Andrejam vēl bija iespēja pacīnīties par medaļu, bet finišā viņu no pjedestāla šķīra minūte un 43,7 sekundes.

Uzvarēja nekļūdīgi šāvušais norvēģis Vebjerns Sērums, savukārt viņa tautieši ieņēma nākamās četras vietas, pie godalgām tiekot arī Johanam Olavam Botnam un Martinam Uldālam. Botns nesašāva divus mērķus, bet Uldāls šaušanā nopelnīja vienu soda minūti par vienu kļūdu.

Aleksandrs Patrijuks ar divām kļūdām šaušanā ieguva 37. vietu, savukārt Edgars Mise iekrāja piecas soda minūtes un finišēja 77. pozīcijā. Pasaules kausa apritē labi šosezon sevi apliecinājušais Renārs Birkentāls sapelnīja septiņas soda minūtes un netika augstāk par 84. vietu, bet Gints Lūsis nesašāva sešus mērķus un ierindojās 105. vietā 112 dalībnieku konkurencē.

Rastorgujevs par Eiropas čempionu kļuva 2014. gadā individuālajā distancē un 2018. gadā sprintā, bet 2021. gadā individuālajā distancē iegūtos laurus vēlāk zaudēja diskvalifikācijas dēļ. Pērn Eiropas čempionātā Andrejs palika uzreiz aiz pjedestāla gan sprintā, gan iedzīšanā.

Vēlāk trešdien 15 kilometru individuālajā distancē sievietēm Sabule nesašāva trīs mērķus, Sanita Buliņa ar četrām kļūdām šaušanā noslēdza TOP50, bet Sandra Buliņa atstāja septiņus neskartus mērķus un ieguva 90. vietu 101 dalībnieces konkurencē. Uzvarēja nekļūdīgi šāvusī norvēģiete Marena Kirkeide.

Eiropas meistarsacīkstēs nestartē Baiba Bendika, kuras rēķinā ir 2021. gadā izcīnīts čempiones tituls sprintā.

Čempionāta turpinājumā līdz svētdienai, 28. janvārim, Osrbli vēl paredzētas sacensības sprintā, iedzīšanā un jauktajās stafetēs. Biatlona lielvalstis Eiropas čempionātā ierasti pārstāv otrais sastāvs, savukārt Latvijas izlases dalībniekiem tā ir iespēja ar labiem rezultātiem nodrošināt finansējumu nākamajai sezonai.