Kļūdas šaušanā neliedz Rastorgujevam 13. vietu biatlona Pasaules kausa sacensībās. Galvenie notikumi

Latvijas biatlona izlases līderis Andrejs Rastorgujevs ceturtdien Antholcā, Itālijā, izcīnīja 13. vietu Pasaules kausa posmā saīsinātajā 15 kilometru individuālajā distancē, lai gan viņa rezultātu ietekmēja divas kļūdas šaušanā.

Uzvarēja norvēģis Johaness Tinjess Bē, kurš vienīgais no līderiem šāva bez kļūdām, finišu sasniedzot pēc 37 minūtēm un 28,0 sekundēm. Uzvarētāja brālis Tarjei Bē atpalika minūti un 36,1 sekundi un bija otrais, savukārt trijnieku noslēdza vēl 7,9 sekundes lēnākais vācietis Johaness Kīns. Tarjei Bē un Kīns nesašāva pa diviem mērķiem.

Tuvu savam labākajam rezultātam Pasaules kausa līmenī tika Renārs Birkentāls, pēc vienas kļūdas šaušanā finišējot 29. vietā. Renāram labākais sasniegums Pasaules kausa sacīkstēs ir 27. vieta. Trešais Latvijas pārstāvis Aleksandrs Patrijuks ierindojās 86. vietā 103 dalībnieku konkurencē.

Rastorgujevs vienīgās kļūdas šaušanā pieļāva trešajā ugunslīnijā, šaujot guļus. Birkentālam nesašauts palika viens mērķis pirmajā šautuvē.

Andreja Rastorgujeva otrā šaušana

Pirmajā šaušanā guļus Rastorgujevs ne reizi nekļūdījās, un arī otrajā ugunslīnijā stāvus viņš aizvēra visus mērķus. Neveiksmīga Andrejam izvērtās otrā šaušana guļus - trešajā ugunslīnijā palika divi neskarti mērķi, kas summā maksāja rezultātam pieskaitītu pusotru minūti.

Andreja Rastorgujeva trešā šaušana

Toties pēdējā šaušanā stāvus Rastorgujevs perfekti raidīja visas lodes mērķī. Finišā Andrejs uzvarētājam zaudēja divas minūtes un 54,0 sekundes.

Andrejs Rastorgujevs finišē

Birkentāla rezultātam pieskaitīja 45 sekundes par vienu kļūdu pirmajā šaušanā, bet nākamajās trijās ugunslīnijās viņš sašāva visus mērķus.

Patrijukam jau pirmajā šautuvē palika trīs neskarti mērķi, un vēl viena kļūda viņam bija pēdējā ugunslīnijā.

Pasaules kausa sestā posma turpinājumā piektdien saīsinātajā individuālajā distancē startēs sievietes, sestdien notiks klasiskā jauktā un 1+1 stafete, bet svētdien vīrieši un sievietes startēs distancēs ar kopīgu startu.