Biatlonists Rastorgujevs šauj nekļūdīgi un masu starta sacensībās finišē 10. vietā

Šveicē, Lencerheidē, ar masu starta sacensībām vīriem svētdien noslēdzās Pasaules kausa posms biatlonā. Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs šāva nekļūdīgi, un ierindojās augstajā 10. pozīcijā.

Par uzvarētāju tika kronēts norvēģis Juhaness Tingnēss Bē, kurš sasniedza finišu 35 minūtēs un 0,1 sekundē. Otrajā vietā Johaness Dāle Švedāls, kurš no uzvarētāja atpalika 14,6 sekundes, bet trijnieku noslēdza otrs brālis Bē – Tarje, kurš no brāļa atpalika 21,8 sekundes.

Līderi finiša taisnē

Šīs sezonas pirmajās sacensībās 15 kilometru distancē ar kopēju startu 30 biatlonistu konkurencē Andrejs startē ar 21. numuru.

Rastorgujevs pirmajā ugunslīnijā ar šaušanu tika galā nekļūdīgi, atgriežoties trasē kā desmitais. Nevarēdams būt ātrs trasē, Rastorgujevs zaudēja vairākas pozīcijas, un otrajā šautuvē viņš ieradās, esot 15. pozīcijā. Arī tajā viņš bija absolūti precīzs, un trasē viņš atgriezās, esot 10. pozīcijā.

Šoreiz nepievīla arī šaušana stāvus – trešajā ugunslīnijā viņš bija nekļūdīgs, un trasē viņš atgriezās 11. pozīcijā. Arī pēdējā ugunslīnijā Rastorgujevs bija precīzs, un trasē viņš atgriezās kā astotais. Finišu Rastorgujevs sasniedza 10. vietā, 58,9 sekundes atpaliekot no uzvarētāja.

Rastorgujevs finišā

Šveices posmā Rastogujevs 10 kilometru sprintā ierindojās 34. vietā, bet iedzīšanā finišēja 22. pozīcijā.

Pasaules kausa kopvērtējumā visu disciplīnu summā ar 484 punktiem līderpozīcijās ir Juhanness Tingnēss Bē, kam ar 411 punktiem seko otrs brālis Bē. Tikmēr Rastorgujevs ar 147 punktiem ir 22. pozīcijā.