Rastorgujevs izcīna 17. vietu, gūst Pasaules kausa sezonā labāko rezultātu biatlona sprintā. Galvenie notikumi

Latvijas biatlona līderis Andrejs Rastorgujevs sestdien Rūpoldingā, Vācijā, pēc vienas kļūdas šaušanā finišēja 17. vietā Pasaules kausa posmā, sasniedzot sezonā labāko rezultātu 10 kilometru sprintā.

Uzvarēja norvēģis Vetle Sjostads Kristiansens, kurš pēc nekļūdīgas šaušanas finišu sasniedza 22 minūtēs un 27,2 sekundēs. Vienu soda apli mērojušais Itālijas biatlonists Tomaso Džakomels atpalika 16,9 sekundes un bija otrais, bet laureātu trijnieku noslēdza uzvarētāja tautietis Tarjei Bē, kurš šāva bez kļūdām, bet finišā Kristiansenam zaudēja 20,1 sekundi.

Renārs Birkentāls ieguva 37. vietu, nopelnīja ieskaites punktus kopvērtējumā un kvalificējās svētdien paredzētajai iedzīšanai, bet Edgars Mise sasniedza 86. vietu 104 dalībnieku konkurencē.

Andrejs Rastorgujevs startā

Rastorgujevs trasē devās pirmais, līdz ar to piesaistot sev lielāku vērību gan starta zonā, gan trasē.

Andreja Rastorgujeva pirmā šaušana

Pirmajā šaušanā guļus Rastorgujevs trāpīja visos mērķos, uzlabojot izredzes pacīnīties par augstu vietu disciplīnā, kur šosezon ne reizi viņš nebija ticis augstāk par vietu ceturtajā desmitā.

Andreja Rastorgujeva otrā šaušana

Otrajā ugunslīnijā, šaujot stāvus, Andrejs garām mērķim raidīja pirmo lodi, bet turpinājums bija perfekts.

Andrejs Rastorgujevs finišā

Finišā Andreju no uzvarētāja šķīra minūte un 2,0 sekundes.

Birkentāls vienīgo soda apli mēroja pēc pirmās šaušanas, savukārt nākamajā ugunslīnijā viņš aizvēra visus mērķus. Misem pa vienam neskartam mērķim palika abās šautuvēs.

Pasaules kausa piektā posma noslēgumā svētdien risināsies sacensības iedzīšanas distancē gan sievietēm, gan vīriešiem. Sieviešu konkurencē Latviju pārstāvēs Baiba Bendika, kura piektdien sprintā rezultātu tabulā noslēdza ceturto desmitu.

Iepriekš Rūpoldingā aizvadītajās klasiskajās stafetēs Latvijas sieviešu kvartets līdz finišam netika un ierindojās 17. vietā, toties vīrieši sasniedza pēdējās sezonās labāko rezultātu, pakāpjoties līdz 12. vietai.