Valmierā norisinās Latvijas čempionāts junioriem vieglatlētikā telpās

Latvijas - Igaunijas basketbola līgas spēles BC "Prometey" - BK "Ventspils" un "VEF Rīga" - "Valmiera GLASS VIA"

Pasaules čempionāta biatlonā sprints vīriešiem

Rastorgujevs ar perfektu šaušanu izcīna 12. vietu pasaules čempionātā biatlonā. Galvenie notikumi

Latvijas biatlona izlases līderis Andrejs Rastorgujevs sestdien Čehijā abās šaušanās ne reizi nekļūdījās un finišēja 12. vietā pasaules čempionātā 10 kilometru sprinta distancē. Iekļūstot labāko ducī, Rastorgujevs sasniedza karjerā otro labāko rezultātu sprintā pasaules čempionātos.

Pirmo zelta medaļu sprintā izcīnīja nekļūdīgi šāvušais norvēģis Sturla Holms Legreids, finišējot pēc 25 minūtēm un 23,9 sekundēm. Titulētais Johaness Tinjess Bē atpalika 3,5 sekundes un nopelnīja sudrabu, savukārt par bronzas laureātu kļuva čempionam 18,6 sekundes zaudējušais Vetle Sjostads Kristiansens, visu goda pjedestālu aizņemot Norvēģijas biatlonistiem. Bē un Kristiansens slēpoja pa vienam soda aplim.

Andreja Rastorgujeva otrā šaušana

Šaušana guļus Rastorgujevam izdevās nevainojama un pēc pirmās ugunslīnijas viņš bija tuvu līderiem. Arī otrajā šautuvē Andrejs šāva perfekti un turpināja pretendēt uz augstu vietu.

Finišē Andrejs Rastorgujevs

Rastorgujevu no uzvarētāja finišā šķīra minūte un 16,9 sekundes.

Pasaules čempionātā debitējušais Renārs Birkentāls un Edgars Mise finišēja attiecīgi 70. un 77. vietā 99 dalībnieku konkurencē. Birkentāls nesašāva trīs mērķus, savukārt Mises rēķinā bija divas kļūdas. Dalībai iedzīšanas distancē kvalificējās tikai 60 labākie.

Birkentāls pirmajā šaušanā nopelnīja divus soda apļus un vēl viens neskarts mērķis viņam palika pēdējā ugunslīnijā. Savukārt Mise sašāva visus mērķus guļus, toties pēc šaušanas stāvus slēpoja divus soda apļus.

Pasaules čempionāta pirmās nedēļas noslēgumā svētdien risināsies iedzīšanas sacīkstes gan kungiem, gan dāmām. Čempionāta otrajā nedēļā līdz 18. februārim Novemesto notiks sacensības arī klasiskajās distancēs, jauktajā 1+1 un klasiskajās stafetēs, kā arī distancēs ar masu startu.

Jau vēstīts, ka piektdien sprintā sievietēm Baiba Bendika izcīnīja 5. vietu, kas ir nebijis panākums Latvijas dāmu biatlonā.

Pēc pasaules čempionāta ar trijiem posmiem martā vēl turpināsies Pasaules kausa sezona, kas noslēgsies Ziemeļamerikā.