Bendikai četri soda apļi liedz tikt augstāk par 23. vietu biatlona Pasaules kausa sprintā

Baiba Bendika piektdien Pasaules kausa posmā ASV sasniedza 23. vietu 7,5 kilometru sprinta distancē, kur augstāk Latvijas sieviešu biatlona izlases līderei liedza pakāpties četras kļūdas šaušanā.

Francūzietei Žistīnei Brezā-Bušē uzvaru neliedza viena kļūda šaušanā, un finišā viņa par 13,4 sekundēm apsteidza Norvēģijas biatlonisti Ingridu Lanmarku Tandrevoldu. Uzvarētājas tautiete Lū Žanmono bija vēl 5,8 sekundes lēnāka un ieguva 3. vietu. Tandrevolda un Žanmono šāva bez kļūdām.

Vēl divas latvietes Sanita Buliņa un Annija Keita Sabule ierindojās aiz 60 ātrākajām un nekvalificējās iedzīšanas distancei. Buliņa bija 70., bet Annija Keita Sabule dalīja 82. vietu 94 dalībnieču konkurencē.

Bendika pirmajā šautuvē pieļāva vienu kļūdu un slēpoja soda apli, bet vēl neveiksmīgāka viņai izvērtās otrā ugunslīnija stāvus, kur palika trīs neskarti mērķi. Finišā Baibu no uzvarētājas šķīra divas minūtes un 2,6 sekundes.

Buliņai pa vienam neaizvērtam mērķim palika gan šaušanā guļus, gan stāvus. Savukārt Sabule sašāva visus mērķus guļus, bet vienīgo kļūdu pieļāva šaušanā stāvus.

Iepriekš piektdien Latvijas vīriešu kvartets finišēja 10. vietā stafetē, sasniedzot pēdējos sešos gados labāko rezultātu Pasaules kausā.

Posma turpinājumā sestdien Soldžerholovā Jūtas štatā stafetē startēs sievietes un būs sprints vīriešiem, bet svētdien gan kungi, gan dāmas sacentīsies iedzīšanā.