«VEF Rīgas» basketbolisti smagi zaudē Astanā

Ar neveiksmi VTB vienotās līgas astotdaļfinālu trešdien Kazahstānā sāka "VEF Rīga", kas ar 76:89 zaudēja "Astana" basketbolistiem. Latvijas čempionvienībai iespējas revanšam būs piektdien "Arēnā Rīga". Ja "VEF Rīga" spēs sērijā rezultātu izlīdzināt, uzvarētāja noteikšanā izšķiroša būs trešā spēle sestdien Rīgā.

Cīņā pret Kazahstānas čempioniem "VEF Rīgai" rezultatīvākie bija pa 12 punktiem guvušie Antans Kavaļausks, Donats Zavacks un Dairis Bertāns. Savukārt uzvarētājiem Deivids Saimons guva 19 punktus.

Izredzes uz uzvaru "VEF Rīgai" pazuda pēdējā ceturtdaļā, kad komanda nedaudz vairāk kā divarpus minūtes pirms spēles beigām nonāca iedzinējos ar 21 punkta deficītu (66:87).

Pēc nervoza cīņas sākuma pirmie spēles pavedienu uztvēra Latvijas kluba basketbolisti, ar saskaņotu aizsardzību un labu saspēli uzbrukumā iegūstot septiņu punktu pārsvaru (18:11). Lai gan "Astana" panāca līdzsvaru, "VEF Rīga" otrā puslaika sākumā vēl bija vadībā ar deviņiem punktiem (45:36).

Turpinājums Latvijas komandai nebija sekmīgs - "Astana" ātri panāca izlīdzinājumu, trešās ceturtdaļas vidū izvirzījās vadībā un līdz pēdējam pārtraukumam jau bija priekšā ar septiņiem punktiem (62:55). Pēdējās ceturtdaļas vidū laukuma saimnieki sāka izšķirošo izrāvienu, no 70:65 panākot 87:66, kas izšķīra spēles iznākumu.

Lai iekļūtu ceturtdaļfinālā un iegūtu iespēju spēlēt pret Maskavas apgabala "Himki", sērijā jāizcīna divas uzvaras.