«VEF Rīga» VTB Vienotās līgas sezonu noslēdz ar zaudējumu

"VEF Rīga" basketbolisti svētdien savā laukumā "Arēna Rīga" noslēdza VTB Vienotās līgas sezonu, ar 88:93 zaudējot Sanktpēterburgas "Zenit" komandai.

Līdzīgajā spēlē mājiniekiem Sīdžejs Heriss guva 20 punktus, Džeralds Robinsons sameta 16, bet Mareks Mejeris 14 punktus. Viesiem rezultatīvākais bija Valters Hodžs ar 25 punktiem, kamēr Dmitrijs Kulagins sameta 19 punktus.

"VEF Rīga" jau pirms šīs spēles bija zaudējusi izredzes iekļūt izslēgšanas spēlēs, kurās iekļuva astoņas labākās regulārā čempionāta komandas. Rīdzinieki VTB Vienotās līgas sezonu noslēdza 10. vietā, izcīnot 12 uzvaras 30 mačos.

Līdzīgajā spēlē viesi uzvaru nodrošināja tikai pēdējā ceturtdaļā. Pēc puslaika "VEF Rīga" bija iedzinējos ar 44:47, bet pirms pēdējām desmit minūtēm rezultāts bija neizšķirts 69:69. Tomēr izskaņā rīdzinieki nokļuva zaudētājos un lai kā centās pēdējās minūtēs pretiniekus noķert nespēja.

"VEF Rīga" dalību VTB Vienotajā līgā ir noslēgusi un tagad var koncentrēties Latvijas Basketbola līgas (LBL) izslēgšanas spēlēm, jo ceturtdien Nikolaja Mazura trenētajai komandai ir jātiekas LBL pusfināla pirmajā spēlē pret BK "Jēkabpils" komandu. Cīņa ilgs līdz vienas komandas trīs uzvarām.

"Zenit" jau bija nodrošinājuši sev 4. vietu regulārajā čempionātā ar 22 uzvarām 30 mačos. Izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā "Zenit" tiksies ar Latvijas izlases galvenā trenera Ainara Bagatska trenēto "Ņižņij Novgorod".

Par VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta uzvarētājiem kļuva Maskavas CSKA, aiz sevis atstājot Maskavas apgabala "Himki". Izslēgšanas spēlēs tika arī Krasnodaras "Lokomotiv-Kubaņ", Sanktpēterburgas "Zenit", "Ņižņij Novgorod", Kazaņas "Unics", Saratovas "Avtodor" un Kazahstānas klubs "Astana".