«VEF Rīga» pārtrauc trīs zaudējumu sēriju VTB līgā

"VEF Rīga" ar 86:78 piektdien uzvarēja Čehijas klubu "ČEZ Nymburk" un pārtrauca trīs zaudējumu sēriju VTB vienotajā līgā. Otrā puslaika sākumā laukuma saimnieki "Arēnā Rīga" sasniedza 17 punktu pārsvaru un cīņas turpinājumā noturējās drošā vadībā.

Uzvarētājiem kapteinis Artūrs Bērziņš guva 19 punktus, bet Džeralds Robinsons izcēlās ar 18 punktiem, sešām izcīnītām atlēkušajām bumbām un septiņām rezultatīvām piespēlēm. Viesiem rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Česters Simonss.

"VEF Rīgas" veiksmīgā darbība aizsardzībā palīdzēja pirmajā ceturtdaļā nostiprināties vadībā ar 21:14, turklāt astoņus punktus guva Artūrs Bērziņš. Laukuma saimnieki bija pārāki cīņā pie groziem un teicami aizvadīja puslaika pēdējās minūtes, līdz pārtraukumam nodrošinot 13 punktu pārsvaru (47:34).

Rezultatīvs otrā puslaika sākums ļāva mājiniekiem sasniegt 17 punktu pārsvaru (51:34) un droši turēties vadībā, lai gan Čehijas komanda ceturtdaļas vidū nedaudz pietuvojās. Divas minūtes pirms pēdējā pārtraukuma laukumu piecu personisko piezīmju dēļ pameta pie groziem labi spēlējušais "VEF Rīgas" basketbolists Bamba Fals, taču arī bez viņa komandas sniegums nepasliktinājās. Vēl aktīvāks kļuva spēles sākumu pieticīgāk aizvadījušais Džeralds Robinsons un "ČEZ Nymburk" nespēja panākt lūzumu.

VTB līgā 10 spēlēs "VEF Rīgai" ir četras uzvaras, kas Latvijas vicečempioniem ļāva pakāpties uz 11.vietu. Regulārajā čempionātā 16 klubi izspēlēs divus apļus, ar katru pretinieku tiekoties mājās un viesos. Spēcīgākās astoņas komandas iekļūs izslēgšanas turnīrā.