"VEF Rīga"- Prometey". Intervija ar Rihardu Lomažu
"VEF Rīga"- Prometey". Intervija ar Deividu Džonu Kenediju pēc Latvijas-Igaunijas basketbola līgas spēles

"VEF Rīga"- Prometey". Latvijas-Igaunijas basketbola līgas spēles epizodes

«VEF Rīga» basketbolisti nenotur pārsvaru, piekāpjas līgas līderei Ukrainas «Prometey»

Titula pašreizējie īpašnieki "VEF Rīga" sestdien ar 73:92 piekāpās Ukrainas klubam "Prometey" Latvijas-Igaunijas basketbola līgas spēcīgāko komandu spēlē. Rīdzinieki pēdējo ceturtdaļu sāka ar sešu punktu pārsvaru, bet "Prometey" efektīvā darbība uzbrukumā ļāva galotnē drošu uzvaru svinēt Ukrainas komandai.

Laukuma saimniekiem "Arēnā Rīga" rezultatīvākais ar 20 punktiem bija Elija Klarenss, savukārt Kristers Zoriks pievienoja 15 punktus. "Prometey" ar 22 punktu guvumu izcēlās Dalenta Džamorels Stīvenss.

Mājinieki līdz pirmās ceturtdaļas vidum noturēja stabilu aizsardzību, līdz pretiniekiem tomēr biežāk izdevās nokļūt labās metiena pozīcijās. Pirmo ceturtdaļu noslēguši ar sešu punktu pārsvaru (25:19), "Prometey" turpināja nostiprināt vadību, otrās ceturtdaļas sākumā pāris minūtēs panākot +12 (33:21). "VEF Rīga" atbildēja ar uzlabotu spēli aizsardzībā, kas palīdzēja ceturkšņa vidū panākt izlīdzinājumu un pēc Klarensa trīspunktu metiena izvirzīties vadībā 36:33. Puslaika izskaņā Klarenss trāpīja vēl vienu trīspunktnieku un panāca 48:43.

Saruna ar Kristeru Zoriku

"VEF Rīgai" astoņus punktus pirmajā puslaikā guvušais Zoriks pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā paskaidroja, ka pavērst cīņas ritējumu mājiniekiem par labu palīdzēja komandas labāka darbība aizsardzībā.

Saruna ar Ondržeju Balvinu

Tikmēr "Prometey" spēlētājs Ondržejs Balvins atzina, ka viņa pārstāvētā komanda otrajā ceturtdaļā ļāva pretiniekiem gūt vieglus punktus. Aizsardzība nedarbojas pienācīgi, un tas ir redzams rezultātā, piebilda Balvins.

Saruna ar Rihardu Lomažu

Savukārt savainojumu Rīgā dziedējošais basketbolists Rihards Lomažs intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka "VEF Rīga" ir labi noskaņojušies cīņai, un komandai jāspēlē vēl agresīvāk. Viņš arī atzina, ka traumas dēļ vasarā, visticamāk, nevarēs iekļauties Latvijas izlasē Pasaules kausa izcīņā.

Rīdziniekiem pēc pārtraukuma gan neizdevās apturēt pretinieku izrāvienu, kas "Prometey" palīdzēja pārņemt vadību 55:50. Toties nākamais izrāviens izdevās "VEF Rīgai", gūstot 14 punktus pēc kārtas un apturot "Prometey" spēlētājus ar zonas aizsardzību.

Pēdējo ceturksni "VEF Rīga" sāka ar sešu punktu pārsvaru (66:60), ko noturēt neizdevās. "Prometey" līdz ceturtdaļas vidum panāca izlīdzinājumu un pēc trim precīziem tālmetieniem izvirzījās vadībā 79:70. Pēdējās trijās minūtēs "VEF Rīgai" ko mainīt sev par labu vairs neizdevās un rezultāta starpība pieauga.

Saruna ar Deividu Džonu Kenediju

Uzvarētājiem 21 punktu guvušais Deivids Džons Kenedijs intervijā Latvijas Televīzijai uzsvēra, ka spēles iznākumu pēdējā ceturtdaļā izšķīra "Prometey" laba aizsardzība un trāpīti svarīgi metieni.

Saruna ar Ronenu Ginzburgu

Ukrainas kluba galvenais treneris Ronens Ginzburgs pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā uzteica "VEF Rīga" kā labu klubu, kas ir spēcīgs uzbrukumā. Ginzburgs gan uzsvēra, ka galvenais būs koncentrēties pašiem uz savu spēli.

Saruna ar Dāvi Čoderu

Savukārt "VEF Rīga" treneris Dāvis Čoders pretiniekus raksturoja kā augsta līmeņa konkurentus, pret kuriem komanda nopietni gatavojās un centīsies parādīt labāko sniegumu. "Prometey" ir ar augstu uzbrukuma potenciālu, tādēļ būs jāspēj ierobežot pretiniekus, kas ir spēcīgi arī spēlē vienam pret vienu, piebilda Čoders.

"Prometey" ir turnīra līderi ar 23 spēlēs gūtām 22 uzvarām. Savukārt "VEF Rīga" rēķinā 24 spēlēs ir iekrātas 19 uzvaras.

Regulārajā sezonā 16 komandas līgā izspēlē divus apļus, kam sekos ceturtdaļfināli un finālčetrinieka turnīrs.