Porziņģis ar varenu sniegumu veicina «Mavericks» panākumu; Bertāns palīdz «Wizards» uzvarā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 3 mēnešiem.

Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis pirmdien aizvadīja rezultatīvu spēli un palīdzēja Dalasas "Mavericks" savu skatītāju priekšā ar 127:122 pieveikt Minesotas "Timberwolves". Savukārt Dāvja Bertāna Vašingtonas "Wizards" ar 105:101 uzvarēja Čikāgas "Bulls", bet Rodiona Kuruca pārstāvētā Hjūstonas "Rockets" ar 94:119 zaudēja Šarlotas "Hornets", liecina Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) informācija.

Porziņģis komandas uzvarā spēlēja 30 minūtes (30:46) un ar 27 punktiem bija rezultatīvākais Dalasas rindās. Liepājnieka kontā ar 13 atlēkušās bumbas, četras rezultatīvas piespēles un seši bloķēti metieni, kas ir viņa sezonas rekords. Porziņģis trāpīja četrus no septiņiem trejačiem, sešus no 12 divpunktu metieniem un visus trīs sodiņus. Viņam esot laukumā, "Mavericks" guva par četriem punktiem mazāk nekā pretinieki.

Porziņģa mača spilgtākie mirkļi

Pēc spēles Porziņģis pauda, ka ir apmierināts ar savu spēli aizsardzībā. Tāpat viņš slavēja komandas biedrus, īpaši izceļot Luku Dončiču, Timu Hārdaveju junioru un uz maiņu nākušos spēlētājus, kas deva papildu enerģiju laukumā.

Šī bija pirmā spēle šosezon, kad Dalasā spēle aizritēja ar skatītāju klātbūtni. Latviešu basketbolists pēc mača norādīja, ka daļēji pilnās tribīnes palīdzējušas spēlēt.

Porziņģa pēcspēles komentārs

Dalasas komandā 26 punktus guva Dončičs, bet vēl 24 pievienoja Hārdavejs.

Tikmēr viesiem 30 punktus sameta Maliks Bīzlijs.

Spēles pirmajā pusē "Mavericks" komanda prata iekrāt varenu pārsvaru, taču turpinājumā "Timberwolves" to ievērojami sadeldēja, bet vadību tā arī neatguva. Otrās ceturtdaļas beigās mājinieki bija vadībā pat ar 25 punktu atrāvienu.

Tikmēr citā mačā Bertāns sev neraksturīgi spēli uzsāka starta pieciniekā. Viņš kopumā spēlēja teju 38 minūtes (37:50), kas bija lielākais spēles laiks komandā. Šajā laikā rūjienietis guva duci punktus, izcīnīja trīs bumbas zem groziem un pārtvēra divas pretinieku bumbas. Bertāns precīzi izpildīja četrus no 11 tālmetieniem. Ar Bertānu laukumā "Wizards" ielaida par punktu vairāk, nekā guva.

Komandas uzvarā 35 punktu guva Bredlijs Bīls.

Tikpat rezultatīvs bija Čikāgas spēlētājs Zaks Lavīns.

Kurucs "Rockets" zaudējumā spēlēja četras minūtes (4:31), kuru laikā punktus neguva, bet pārtvēra vienu bumbu un bloķēja divus metienus. Kurucs netrāpīja abus izpildītos trīspunktu metienus.

Sezonas kopvērtējumā "Mavericks" ar 11 uzvarām 25 spēlēs ir priekšpēdējā 14. vietā NBA Rietumu konferencē, esot priekšā tikai "Timbervolves" komandai. Tikmēr "Rockets" ar 11 uzvarām 23 spēlēs ir desmitie. Savukārt Austrumu konferencē "Wizards" ir priekšpēdējie ar sešiem panākumiem 21 mačā.

Vēlāk otrdien "Rockets" viesosies pie Ņūorleānas "Pelicans", bet dienu vēlāk "Wizards" uzņems Toronto "Raptors", kamēr "Mavericks" savā laukumā spēkosies ar Atlantas "Hawks".

NBA sezonā šogad katrai komandai paredzētas 72 regulārās sezonas spēles. Pagaidām lielākā daļa spēļu norit bez skatītāju klātbūtnes.