Latviešu basketbolistu NBA duelī uzvar Porziņģa pārstāvētā vienība

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 3 mēnešiem.

Par svētdien Latvijā noteikti visskatītākās Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēles uzvarētāju kļuva Kristapa Porziņģa pārstāvētā Ņujorkas "Knicks" vienība, ar 94:90 pārspējot Dāvja Bertāna komandu Sanantonio "Spurs", liecina organizatoru informācija.

Porziņģis laukumā pavadīja 36 minūtes un 51 sekundi, gūstot 16 punktus. Viņš realizēja trīs no pieciem tālmetieniem, vienu no pieciem divpunktu metieniem un visus piecus soda metienus. Kristapa rēķinā septiņas atlēkušās bumbas, divas piespēles, viena pārtverta bumba, trīs piezīmes un divas kļūdas. +/- rādītājs +19, kas bija labākais komandā.

Bertāna spēles laiks bija mazāks - viņš 13 minūtēs un 41 sekundē guva trīs punktus, realizējot vienīgo tālmetienu, viņš savāca četras atlēkušās bumbas, nopelnīja vienu piezīmi un +/- rādītāju plus deviņi, kas bija labākais "Spurs" sastāvā.

Rezultatīvākais "Knicks" rindās bija Karmelo Entonijs ar 25 punktiem un Deriks Rouzs, kura rēķinā 18 punkti.

Savukārt "Spurs" sastāvā ar rezultativitāti izcēlās Kavai Lenards ar 36 punktiem.

Pirmajā spēles ceturksnī vadībā izvirzījās Sanantonio “Spurs” (21:18). No latviešiem laukumā bija tikai Kristaps. Savukārt otrās ceturtdaļas sākumā beidzot laukumā tika arī Bertāns, kurš aizsardzībā spēlēja pret Porziņģi. Otrajā ceturtdaļā vēl joprojām vadībā Bertāna pārstāvētā komanda (27:24), bet puslaiks beidzās ar 48:42.

Trešajā ceturtdaļā vadībā izvirzījās “Knicks” un ceturtās ceturtdaļas sākumā atkal vienlaicīgi laukumā bija abi latviešu basketbolisti NBA. Spēle brīžiem gāja punkts punktā, turot saspirndzinājumā abu komandu līdzjutējus.

Right now! #LatvianBasketballHistory

A photo posted by Edgars Buls (@23eb) on

Lai arī pēdējais spēles nogrieznis bija neizšķirts 25:25, par spēles uzvarētāju ar 94:90 kļuva tieši "Knicks".

Šobrīd "Knicks" ar 23 uzvarām 56 spēlēs ir NBA Austrumu konferences 12. pozīcijā, savukārt "Spurs" ar 41 uzvaru 54 spēlēs ir Rietumu konferences vicelīdere, piekāpjoties vien Goldensteitas "Warriors".

Nākamais duelis starp abu latviešu NBA spēlējošo basketbolistu komandām notiks Sanantonio 27. martā.