Basketbolisti Bertāns un Blūms gūst pa astoņiem punktiem Eirolīgas spēlēs

Dāvis Bertāns un Jānis Blūms piektdien guva pa astoņiem punktiem Eirolīgas spēlēs, kurās Latvijas basketbolistu pārstāvētajiem klubiem bija atšķirīgas sekmes, liecina rīkotāju informācija. Blūms veicināja Grieķijas "Panathinaikos" uzvaru 90:63 pār Milānas "Emporio Armani", bet Spānijas "Laboral Kutxa" ar Bertānu sastāvā zaudēja 69:79 "Valencia Basket" vienībai.

Blūms trāpīja visus savus metienus, divreiz realizējot trīspunktu metienus un raidot bumbu grozā arī ar savu vienīgo divpunktu metienu. Nospēlētajās 16 minūtēs (15:40) Blūms izcīnīja arī vienu atlēkušo bumbu un izdarīja vienu rezultatīvu piespēli.

Mājiniekiem "Panathinaikos" ar 15 punktu guvumu izcēlās Estebans Garsija, savukārt Itālijas komandā ar 18 punktiem rezultativitātes līderis bija Samardo Semjuelss. "Panathinaikos" ar četrās spēlēs gūtām trim uzvarām ir C grupas vicelīderi.

Savukārt Bertāns divu Spānijas klubu spēlē izcīnīja viesiem arī piecas atlēkušās bumbas un veica trīs rezultatīvas piespēles, tomēr ar metienu precizitāti neizcēlās. Laukumā pavadītajās 32 minūtēs (32:01) viņš trāpīja vienu no diviem divpunktu metieniem un divus no astoņiem trīspunktniekiem.

Vitorijas "Laboral Kutxa" ar 20 punktiem rezultatīvākais bija Tornike Šengelija, bet uzvarētājiem ar 23 punktiem izcēlās Lūks Harangodijs. Ar divām uzvarām un diviem zaudējumiem "Laboral Kutxa" D grupā ir 4.vietā sešu komandu konkurencē.

Galvenā trenera Ainara Bagatska vadītais Krievijas klubs "Ņižņij Novgorod" iepriekš ar 66:76 cieta sakāvi pret Stambulas "Anadolu Efes", savukārt Kauņas "Žalgiris" bez savainotā Kaspara Vecvagara sastāvā ar 77:71 mājās pārspēja Krievijas klubu Kazaņas "Unics".

Pirmajā posmā komandas ir sadalītas četrās grupās pa sešām vienībām. Katras grupas četras labākās komandas pēc divu apļu turnīra iekļūs nākamajā kārtā.