Krams skaidroja, ka šīs dienas lielākā problēma Latvijā un pasaulē ir elektronisko cigarešu smēķēšanas epidēmija. Elektroniskās cigaretes karsēšanas procesā veidojas daudz toksisku un kancerogēnu vielu, kas tiek ieelpotas, proti, smēķētājs augstā koncentrācijā ieelpo atkarību izraisošo vielu nikotīnu un toksiskas vielas.
"Elektronisko cigarešu tvaiki bojā šūnu DNS, toksiski iedarbojas uz šūnām, izraisa iekaisumu, oksidatīvo stresu elpceļos," norādīja ārsts.
Elektroniskās cigaretes nereti vilina ar to, ka tās neož, kā tas ir "parasto" cigarešu gadījumā, tāpēc arī vecākiem ir grūtāk pamanīt.
Ārsts arī norādīja, ka gan vecāku, gan sabiedrības un jo īpaši pusaudžu vidū nav izpratnes par to, cik elektroniskās cigaretes ir kaitīgas un toksiskas.
"Jo agrāk tu sāc smēķēt, jo grūtāk ir atmest, – atkarības potenciāls bērnībā ir lielāks. Nikotīns ir ne tikai toksiska viela, bet tas arī aizkavē smadzeņu attīstību. Smadzenes attīstās līdz 23–25 gadu vecumam. Nikotīns kavē smadzeņu attīstību," uzsvēra profesors, retoriski vaicājot, kā gan jauniešiem varētu likt saprast, ka tie, kuri sākuši smēķēt, ir zaudētāji.
Mediķis arī pauda neizpratni par to, ka elektroniskās cigaretes tik brīvi nopērkamas un redzamas lielveikalu ejās, radot tām papildu reklāmu, kā arī iespaidu, ka tās jau nav tik sliktas, ja reiz ir legālas.