Par Latvijas čempioniem MTB riteņbraukšanā kļūst Zīmelis un Ardava

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 11 mēnešiem.

Vietalvas apkaimē noskaidroti Latvijas čempioni riteņbraukšanas MTB disciplīnā. Par tiem 58 kilometru garajā "SEB MTB maratons" trešajā posmā 13.jūnijā kļuva Raivis Zīmelis un Lelde Ardava.

Vidzemes augstienē esošajā Vietalvā norisinājās Latvijas lielākā kalnu riteņbraukšanas sacensību seriāla "SEB MTB maratons" trešais posms, kura laikā arī tika noskaidroti Latvijas čempioni. Samērā karstos laika apstākļos sporta distancē bija jāveic 58 kilometri. Pakāpeniski aizbēgot no tuvākajiem konkurentiem un noturot šo pārsvaru līdz pat finišam, uzvaru posmā izcīnīja kādreizējais Latvijas izlases biatlonists Raivis Zīmelis (1:49:42), kurš meža taku braukšanā sen nav iesācējs.

Līdz ar to Zīmelis pirmo reizi kļuva par Latvijas čempionu.

Nākamās godalgotās vietas sadalīja sekotāju grupa, kura no uzvarētāja atpalika 19 sekundes - otrais finišā bija pērnais čempions Mārtiņš Blūms, bet trešo vietu čempionātā izcīnīja Matīss Preimanis.

Dāmu konkurencē arī bija izteikta favorīte – Lelde Ardava (2:09:55), kas, kā pati teica, kontrolējusi braucienu un pārliecinoši atkal kļuva par Latvijas MTB čempioni.

Septiņas minūtes vēlāk finišēja Ingrīda Šmite, savukārt trešā ātrākā Vietalvā izrādījās Katrīna Jaunslaviete, liecina organizatoru sniegtā informācija.

Kopā ar tautas klasi, kas veica 40 kilometru distanci, Vietalvā startēja ap 1300 dalībnieku, kuri izbaudīja braucienu pa “Maiļu” slēpošanas trasi, Cigoriņa kalnu, dažādām taciņām, kā arī meža ceļiem. Pirms finiša pārsvaru ieguva Nauris Zviedris, otro un trešo vietu sadalīja Lauris Purniņš un Raimonds Bricis. Starp dāmām nepārspēta palika Ieva Strēle, apsteidzot smiltenieti Rūtu Brakovsku.

"SEB MTB maratons" ceturtais posms norisināsies 5.jūlijā Siguldā, pēc tam sekos posmi Smiltenē (2.augusts), Talsos (16.augusts) un Ikšķilē (27.septembrī).