Festivāls «Sansusī» aicina uz Ugunskura koncertu un pavasara talku

Sestdien, 29. aprīlī, aknīstieši un Aknīstes viesi tiek aicināti piedalīties festivāla „Sansusī” pavasara talkā „Jokus gar zemi”. Pēc tam vakarā ar tēju un nepiespiestām sarunām visi - gan talkotāji, gan citi interesenti - tiek aicināti baudīt Ugunskura koncertu. Tajā muzikāli meditatīvu baudījumu sniegs Rūdolfa Macata kameransamblis „Atmoda”.

"Festivāla skatuvju skaits un teritorija katru gadu palielinās. Vēlamies Aknīstē uzņemt vēl mazliet lielāku mūzikas cienītāju skaitu nekā iepriekšējos gados, tāpēc ir vajadzīgas palīdzīgas rokas koncertu norises vietas labiekārtošanā. Šogad plānojam paplašināt Meža skatuvi un pie Kupola skatuves uzcelt valni, šādi palielināsim un padarīsim ērtāku skatītāju zonu. Tāpat būs jārūpējas arī par jaunas takas tīrīšanu uz Aknīstes graudu kalti, kur vasarā festivāla ietvaros notiks orķestra koncerts," stāsta festivāla „Sansusī” mākslinieciskais vadītājs Armands Siliņš.

Talka sāksies plkst. 10 un ilgs līdz plkst. 19. Talciniekiem tiks nodrošināta uz ugunskura vārīta pusdienu zupa un karsta tēja. Vēlams ņemt līdzi grābekļus, zāģus, cirvjus, lāpstas un darba cimdus. Lai nepietrūktu zupas, organizatori lūdz savu dalību talkā iepriekš pieteikt. To iespējams izdarīt „Sansusī” Facebook lapā vai arī, sazinoties ar Egitu Arbidāni pa tālruni 28386474, vai e-pastā.

Ugunskura koncerts sāksies plkst. 20 brīvdienu mājas "Susēja" teritorijā. Uz koncertu tiek aicināti arī tie, kas nav piedalījušies talkā. Ieeja brīva.

Talku un koncertu tradīcija Susējā aizsākās pirms diviem gadiem, kad tika organizēta pirmā „Sansusī” rudens talka. Pēc tās  pie ugunskura tika iznestas klavieres, uz kurām talciniekiem par prieku Rihards Plešanovs atskaņoja Baha, Bēthovena, Dzenīša u. c. komponistu mūziku.

Šoreiz Ugunskura koncerts tiks ieturēts džeza noskaņās. Uzstāsies Rūdolfa Macata kameransamblis „Atmoda”. To veido Dānijā muzicējošie komponists, pianists, bundzinieks, mūzikas producents un skaņas dizaineris Rūdolfs Macats, Rinalds Maksimovs un Joao Hasselbergs (Portugāle), viņiem pievienosies Artūrs Gailis. Kameransamblis atskaņos jaunākos Rūdolfa Macata skaņdarbus.

Rūdolfs Macats sadarbojies ar daudziem Latvijas un ārzemju mūziķiem, tai skaitā Shipsea un "Mona de Bo". Pēdējos divus gadus dzīvo Skandināvijā, mācās eksperimentālajā mūzikas nodaļā "Nordic Composer", kas ietver mācības Gēteborgā, Oslo un Kopenhāgenā.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Jaunākie

Populārākie
Interesanti