271. mikroautobuss Linezera ielā nekursē jau vairākus mēnešus, un tas nozīmē – cilvēkam, kurš nolēmis vakcinēties vai, piemēram, izņemt piesūkošos ērci, ir krietns gabals jāiet ar kājām.
Infektoloģijas centra vadītāja Baoba Rozentāle atzina, ka tas ir ļoti neērti, tas nav vispār apspriežams jautājums.
“Māsiņām beidzās maiņa plkst. 20, viņa maiņu nodod 20.15, un viņa ir pietiekami nogurusi. [..] Māsa un arī māsu palīgi ir strādājuši 24 stundas. Un otra lieta ir vēlās vakara stundas, tumsa iestājās ātri, mums nav visai laba apkārtne, lai arī mums skaitās elitārs rajons, bet ik pa brīdim uzrodas kādi, kas iekāro izraut somiņu no rokām... Pat tam, kas būtu jauns un veikls gājējs ir diezgan bailīgi. Tad, kad nokļūst tuvāk Dzērbenes ielai, tuvāk Brīvības ielai, ir drošāk, bet tas pats sākumposms – Linezera pats sākums, tur ir vairāki aspekti, kāpēc tas ir slikti,” atzina Rozentāle.
“Rīgas satiksmē” skaidroja, ka pasažieru daudzums bijis nepietiekams – tāpēc tā jau garais 271. mikroautobusa maršruts kopš jūnija šobrīd met Infektoloģijas centram līkumu.
“Jā, pašlaik 271. minibuss nekursē gar Infektoloģijas centru, taču ir norisinājies darbs un sarunas ar slimnīcu, un ceram, ka šis minibuss atsevišķos reisos, atsevišķos laikos atkal kursēs un atkal brauks gar Infektoloģijas centru,” sacīja “Rīgas satiksmes” pārstāvis Mārtiņš Krēsliņš.
Infektoloģijas centra pacienti var cerēt uz pozitīvām izmaiņām “Rīgas satiksmes” plānos, bet Meža kapu un krematorijas apmeklētājiem sabiedriskais transports nav plānots.
“Rīgas satiksmes” pārstāve Elizabete Puče stāstīja, ka uzņēmums vairākkārt pētījis šo ceļa posmu un secinājis, ka pasažieru plūsma pie krematorijas ir ļoti maza, neregulāra un nav arī paredzama. “Tādēļ tuvākajā nākotnē neredzam šeit iespēju izveidot atsevišķu maršrutu, kas ietu gar krematoriju tā, lai tas neietekmētu citus sabiedriskā transporta maršrutus, kas atrodas apkārtnē,” atzina Puče.