Panorāma

Intervija ar A.Kudoru

Panorāma

Nīderlandē sēro par bojāgājušajiem

Bojā iet AIDS pētnieks Lange

Reisa MH17 traģēdijā gājuši bojā izcili AIDS pētnieki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Reisa MH17 katastrofa ir personiska traģēdija žurnālistei Ingai Papardei, jo viņa pazina vairākus cilvēkus, kas bija uz lidmašīnas klāja. Ar šo reisu ceļā no Nīderlandes uz Pasaules AIDS konferenci Melburnā devās vairāk nekā simt pētnieki un medicīnas darbinieki, kuri savu mūžu ziedojuši AIDS izpētei. Viņu vidū arī viens no izcilākajiem šī gadsimta prātiem, Amsterdamas universitātes zinātnieks Jups Lange, kurš radījis zāles HIV pozitīvām grūtniecēm.

Tā vienkārši bija liela traģēdija līdz brīdim, kad naktī  „Neatkarīgās rīta avīzes” žurnāliste Inga Paparde telefonā iemirdzējās ziņa no Krievijas kolēģiem. Viņi uztraucās, ka reisā bija daudzi vadošie eksperti AIDS jomā.

„Es pazinu vairākus cilvēkus, nē, viņi nebija tuvi draugi, bet dažādās konferencēs bijām tikušies. Un viens no tiem ir profesors Jups Lange, medicīnas jomā spīdeklis. Pētījis AIDS tēmu, un īpaši viņš radīja zāles sievietēm, kuras gaida bērniņu, lai bērniņš neinficētos dzemdību laikā. Viņš bija kopā ar sievu Žaklīnu, viņi abi ir miruši,” stāsta Paparde.

Tāpat zināms, ka uz klāja bija Glens Tomass – Pasaules veselības organizācijas Tuberkulozes programmas pārstāvis un vēl virkne vadošu speciālistu. Ingas tēma, strādājot laikrakstā, ir veselība un medicīna, viņa ir īpaši specializējusies arī HIV tematikā. Pati apmeklējusi daudzas starptautiskas konferences un zina šajā sfērā strādājošos.

Pasaules prese jau ir reaģējusi uz profesora Langes un citu vadošo pētnieku nāvi, liekot virsrakstu, ka katastrofā gājuši bojā “briljanti prāti”.  

Jau ziņots, ka „Malaysia Airlines” lidmašīna, reiss MH17 no Amsterdamas uz Kualalumpuru, notriekta ceturtdien vakarā virs Donbasa. Kopumā reisā atradās 298 pasažieri un apkalpes locekļi, no kuriem 189 bijuši Nīderlandes pilsoņu.

Gan Ukrainas armija, gan separātisti noliedz, ka būtu notriekuši lidmašīnu. Tikmēr ASV satelīti fiksējuši raķetes zeme – gaiss palaišanu un brīdi, kad raķete notrieca pasažieru laineri.  ASV speciālisti pēta raķetes trajektoriju, lai noteiktu, no kurienes tā izšauta.

Starptautiskā sabiedrība uz Malaizijas lidmašīnas traģēdiju reaģējusi ar nosodījumu un dusmām. Gan cietušās, gan daudzas pasaules valstis pieprasa steidzamu izmeklēšanu, vardarbības pārtraukšanu Austrumukrainā un Krievijas varas apsolījumu iesaistīties izmeklēšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti