Hokeja izlase pagarinājumā piekāpjas šveiciešiem

Latvijas hokeja valstsvienība piektdien viesos Ženēvā ar 1:2 pagarinājumā zaudēja mājiniecei Šveicei priekšpēdējā pārbaudes spēlē pirms starta pasaules čempionātā. Latvijas izlase pārbaudes spēļu sēriju noslēgs sestdien, kad abas komandas vēlreiz tiksies Neišatelē.

Mājiniekiem uzvaras vārtus pagarinājuma trešajā minūtē iemeta Ēriks Blūms, savukārt Latvijas izlasē karjerā pirmos vārtus valstsvienībā guva Edgars Siksna, kurš otrajā trešdaļā rezultātu izlīdzināja.

Par labāko Latvijas izlasē atzina aizsargu Gunti Galviņu, bet mājiniekiem - vārtsargu Robertu Maijeru.

Laukuma saimnieki pirmajā trešdaļā radīja vairāk bīstamu situāciju pie Elvja Merzļikina sargātajiem vārtiem, bet rezultātu līdz perioda vidum atklāja Deniss Holenšteins, kurš ērtā pozīcijā saņēma ripu vārtu priekšā no teicamu piespēli izdarījušā Andresa Ambīla. Latvijai iespēju nebija daudz - jau pirmajā izgājienā varēja izcelties komandu pastiprinājušais Zemgus Girgensons, bet vēlāk savu iespēju palaida garām Roberts Bukarts.

Latvijas izlases vārtus vairākkārt glāba gan Merzļikins, gan vārtu stabiņi, tomēr otrajā trešdaļā viesi spēja rezultātu izlīdzināt. Edgara Kuldas piespēli no aizvārtes Siksna noslēdza ar precīzu metienu no zonas vidus. Šveiciešiem arī otrajā trešdaļā izdevās veidot asākus uzbrukumus, tomēr rezultātā tas neatspoguļojās.

Pēc nesteidzīga un diezgan mierīga spēles ritējuma Latvijas hokejisti trešā perioda gaitā aktivizējās un arvien vairāk laika pavadīja mājinieku zonā. Pamatlaika beigās beigās viesi divas minūtes noturējās mazākumā, tomēr pagarinājumā šveiciešiem izdevās plašs uzbrukums, kuru ar spēcīgu tālu metienu noslēdza Blūms.

Spēlei Latvijas izlasē nebija pieteikts aizsargs Kristiāns Rubīns un uzbrucējs Kaspars Saulietis.

Latvijas un Šveices valstsvienības tiksies arī 11.maijā Maskavā pasaules čempionāta grupas spēlē.

Līdzšinējās pārbaudes spēlēs Latvijas izlase divreiz viesos pārspēja Dāniju (6:4 un 4:3), bet mājās panākumus dalīja uz pusēm gan spēlēs pret baltkrieviem (1:3 un 3:2 pēcspēles metienos), gan  Vācijas hokejistiem (3:4 un 4:1).

Latvijas izlase gatavojas pasaules čempionātam, kas no 6. līdz 22.maijam notiks Maskavā un Sanktpēterburgā. Latvijas hokejisti grupas kārtā Maskavā spēlēs pret Krieviju, Zviedriju, Čehiju, Šveici, Norvēģiju, Dāniju un Kazahstānu.