Zolitūdes izmeklēšanas komisijā «ātrajiem» velta skarbus vārdus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 6 mēnešiem.

Saeimas Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas komisija pirmdien uzklausīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāvju ziņojumu par dienesta kapacitāti ārkārtas situācijās un katastrofās un arī adresēja mediķiem pārmetums par darba plānošanu traģēdijas laikā, informēja Latvijas Radio korespondents  Gunārs Valdmanis.

Dienestam Saeimas komisijas sēdē nācās uzklausīt ne mazums kritisku komentāru gan par to, kā pieņemti lēmumi par dienestu darbu organizēšanu traģēdijas naktī un papildspēku piesaisti, gan arī par dienesta darbību kopumā.

Pārmetumi bija, piemēram, par medicīnas personāla skaita plānošanu  un upuru skaita aplēsēm, izskanējis jautājums, vai mediķi nav pārvērtējuši iespējamo cietušo skaitu.

Tai pašā laikā deputāti pārmeta mediķiem, ka, iespējams, lēmums par darbu pārtraukšanu pieņemts par ātru.  Valdmanis gan norādīja, ka tādai situācijai kā Zolitūdes traģēdija diez vai  varētu radīt precīzi instrukcijas, kad būtu jāpārtrauc dežūras un cik daudz mediķiem būtu jābūt klāt.

“Ātrajai palīdzībai” arī  pārmests, ka darbam traģēdijas vietā bija piesaistīti  papildspēki no reģioniem, un deputātus uztrauca, vai tas neatstāja pašus reģionus bez pietiekama mediķu skaita. Dienesta pārstāvji gan uzsvēra, ka reģionos bija palicis pietiekams brigāžu skaits.

Jau ziņots, ka traģēdija Zolitūdē notika 2013.gada 21.novembrī, kad vakarā, cilvēkiem iepērkoties, sagruva Priedaines ielā 20 esošais „Maximas” veikals. Nelaimē dzīvību zaudēja 54 cilvēki, arī trīs glābēji, vienu vai abus vecākus zaudēja 23 bērni.

12.Saeima  izveidoja traģēdijas izmeklēšanas komisiju, kas turpinās darbu līdz 2015. gada 11. novembrim, kad arī sniegs Saeimai gala ziņojumu, taču komisijai jau publiskojusi dažus secinājumus un priekšlikumus, „kuri jau uz esošo brīdi ir izkristalizējušies” - secinājumos par traģēdijas iemesliem un situāciju būvniecībā norādīts, ka būvniecības jomā valda visatļautība un  bezatbildība, un pašreizējā kontroles sistēma nevis novērš riskus, bet tos rada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti