Tomēr, kā skaidro Zemkopības ministrijas Veterinārā un pārtikas departamenta direktora vietniece Dace Ugare, šis pieprasījums tieši neietekmēs pašreizējās kompensācijas izkauto cūku īpašniekiem, jo Brisele naudu Latvijai atmaksās tikai pēc tam, kad visas kompensācijas jau būs izmaksātas.
„Šobrīd es nedomāju, ka tas ietekmēs cilvēkus, kuriem pieder dzīvnieki. Šīs kompensācijas šobrīd tiek maksātas no mūsu naudas. Un tā jau būs naudiņa, ko Eiropa atgriezīs, kaut kādu procentu, kuru mēs būsim tērējuši. Mums ir lielas cerības, ka to naudas summu, ko mums atgriezīs, iegūsim pēc iespējas lielāku. Bet to mēs šobrīd nevaram pateikt,” skaidro Ugare.
Jau ziņots, ka visās Āfrikas cūku mēra skartajās teritorijās cūkas iznīcinās saimniecībās, kuras nepilda biodrošības prasības. Āfrikas cūku mēra ārkārtas zonā Latgalē un Vidzemē šobrīd saimniecībās kopj aptuveni 40 tūkstošus cūku. Izkaut varētu aptuveni 20 000 cūku
Kopumā Āfrikas cūku mēris Latvijā līdz šim bija konstatēts 30 mežacūkām un 28 mājas cūkām 14 piemājas saimniecībās, savukārt iznīcinātas 198 mājas cūkas.
Āfrikas cūku mēris Latvijā pirmoreiz tika konstatēts 26.jūnijā trim mežacūkām netālu no Baltkrievijas robežas.