Liepājas VSIA “Piejūras slimnīca” darbojas jau 14 gadus. Tajā ārstējas cilvēki no visas Kurzemes. Šobrīd pieaugušo stacionārā ir 138 gultas vietas, no kurām pastāvīgi aizņemtas 80% - 90 %.
No 1. augusta šajā slimnīcā personāla trūkuma un ekonomisku apsvērumu dēļ tika likvidēts bērnu stacionārs, kurā bija vietas 13 pacientiem.
“TV Kurzeme”, sazinoties ar Jelgavas ārstniecības iestādi “Ģintermuiža”, uzzināja, ka tieši šī stacionāra neesamība Liepājā, bet pieejamība Jelgavā, pēc viņu domām, varētu būt abu slimnīcu apvienošanas iemesls.
Tomēr “Piejūras slimnīcas” vadība uz to skatās skeptiski.
“Piejūras slimnīcas” psihiatriskās klīnikas vadītāja, psihiatre Evija Siliņa norādīja, ka “šis attālums – pārvadāt šos bērnus tik tālu - es nezinu, cik tas ir ekonomiski pamatoti”.
“No otras puses, jā - tāpēc, ka mums šo bērnu psihiatru skaits ir mazs, mēs atsakāmies no stacionārās palīdzības, bet galu galā cietīs jau pacienti,” sacīja Siliņa.
Arī “Piejūras slimnīca” valdes priekšsēdētājs Aigars Puks atzina, ka “personāls ir nepietiekošs tieši ārstu ziņā - gan onkoloģijā, gan psihiatrijā, bet šī personālu nepietiekamība ir visā valstī, un tas nenozīmē, ka kaut kur, kaut ko apvienojot vai liekot braukt ārstiem no Jelgavas uz Liepāju, vai no Liepājas uz Jelgavu, vai no Rīgas uz Strenčiem, psihiatru skaits valstī palielināsies. Tas nozīmē, ka kaut kur trūks viņu.”
Par valdības plānoto apvienošanu “Piejūras slimnīca” jūnija vidū uzzināja no masu medijiem, un kopš tā laika no Veselības ministrijas plašāku skaidrojumu tā nav saņēmusi, bet šī ziņa jau ir ietekmējusi klīnikas darbu.
“Cilvēki ir uztraukušies, ir cilvēki, kuri meklē jau citu darbu, un arī uzrakstījuši atlūgumus un pārgājuši pie citiem darba devējiem. Tas ir fakts,” sacīja Puks.
Bija plānots, ka ceturtdien, 8. augustā, Liepāju apmeklēs Veselības ministrijas pārstāvji, tomēr vizīte pēkšņi tika atcelta. Ministrija informēja, ka apvienošanas nosacījumi šīm divām iestādēm vēl neesot skaidri un tikai pēc visu iesaistīto pušu tikšanās varēs lemt par konkrēto modeli.
Veselības ministrijas komunikācijas nodaļas vadītājs Oskars Šneiders norādīja, ka “skaidrs ir tas, droši vien, kas ir pats svarīgākais - gan Liepājā paliks psihoneiroloģiskā slimnīca un palīdzība pacientiem, līdz ar to - medicīnas personālam darbs, gan Jelgavā. Bet jautājums ir par pacientu plūsmu, kādā veidā viņu organizēt tā, lai pacienti būtu ieguvēji.”
Veselības ministrija sola uzlabot komunikāciju ar “Piejūras slimnīcu”, bet konkrētu risinājumu par apvienošanas nosacījumiem tā nevarēšot piedāvāt ne tuvāko mēnešu, ne gada laikā.