Pēc Otrā pasaules kara izveidotais Bauskas muzejs aizņem vairākas ēkas vecpilsētā. Viena no tām - 1901. gadā būvētais un vairākkārt pārbūvētais zirgu stallis, kas vairāk nekā pēc simts gadiem atkal atguvis savu vēsturisko spozmi.
“Tas nozīmē ne tikai plānojums vai logu, durvju ailu sadalījums, bet arī fasādes krāsojums un arī pilnīgi visas būvdetaļas. Tas ir īpaši svarīgi, jo, ņemot vērā, ka ļoti daudz krāšņuma šai it kā vienkāršajai saimnieciskajai ēkai nav, mēs centāmies saglabāt pilnīgi visas vēsturiskās būvdetaļas,” stāstīja mākslas vēsturniece Ina Līne.
Vēsturiskā veidolā esot atjaunotas pilnīgi visas būvdetaļas. Tās, ieskaitot pat vissīkākās, veidojuši vietējie amatnieki.
Izveidotā kopaina ne vien parāda, cik krāšņas bijušas pat šķietami vienkāršas ēkas, bet arī iezīmē jaunu vaibstu vecpilsētā.
“Vecpilsētā ir daudz ēkas, un citas varbūt pat ir skaistākas, bet tanī pašā laikā vēl vairāk nolaistas. Šī jau vēl puslīdz bija kārtībā, bet ir jau starpība - pašvaldības īpašumus mēs varam sakopt. Žēl par tām, kas ir privātīpašumā, bet var jau saprast, ka privātīpašniekam nav tādu līdzekļu kā pašvaldībai,” atzina Bauskas novada domes deputāts, vēsturnieks Raitis Ābelnieks (Nacionālā apvienība).
Muzeja renovētajā ēkā atrodas izstāžu zāle, ko par savu sauc Tautas lietišķās mākslas studija ''Bauska'', kas šogad atzīmē savu 62. gadskārtu. Pēc gadu ilgušajiem remontdarbiem tajā kā pirmā atklāta izstāde ''Katram pašam savu tērpu''.
“Katram vārdam šajā teikumā ir liela nozīme, jo katrs pats mēs esam individualitāte. Katrs pats mēs esam īpašs, katrs pats mēs esam ar saviem talantiem, savu darbu un savām dāvanām,” skaidroja ''Bauskas'' vadītāja Sanita Behmane-Baibakova.
Divdesmit tērpus, no kuriem vairums ir tautastērpi, darinājušas ap trīsdesmit studijas dalībnieces. Izstāde muzejā būs apskatāma līdz 11. novembrim.