LM valsts sekretāre Jaunzeme nenoliedza, ka problēmas ar veselības aprūpi sociālajos centros ir un tās jārisina kopā ar Veselības ministriju. Tomēr tiesībsarga veikto analīzi Jaunzeme uzskata par virspusēju, kas neatspoguļo reālo situāciju aprūpes centros, jo eksperti pērnā gada nogalē pabijuši tikai trīs centros un katrā no tiem pavadījuši vienu dienu.
„Man ir pamats uzskatīt, ka pa vienu dienu šādus secinājumus izdarīt nevar. Bet ja [Veselības inspekcijas Veselības aprūpes kvalitātes kontroles nodaļas vadītāja Valentīna] Bergas kundze, veicot pārbaudes, pateiks, ka tā ir, un izies cauri visām slimības vēsturēm, tad galvas ripos, cilvēkus atlaidīs no darba un atņems sertifikātus. Bet šobrīd man ir pamats uzskatīt, ka to kvalitatīvi izdarīt, lai vispārinātu uz 5000 cilvēkiem, nav iespējams,” norādīja Jaunzeme.
Jaunzeme arī uzskata, ka tiesībsargs ar šo paziņojumu vēlas celt savu popularitāti uz citu iestāžu reputācijas graušanas rēķina un patiesībā nemaz nevēlas sadarboties, jo ministrijas pārstāvjiem atteikta dalība rīt gaidāmajā tiesībsarga preses konferencē par situāciju sociālās aprūpes centros.
Tikmēr Tiesībsarga birojs atbild, ka vēlas dzirdēt atbildes no nozares politiskās vadības, nevis ministrijas piedāvātajiem ierēdņiem. „Būtu aplami vainot darbiniekus, kas strādā sociālās aprūpes centros, jo vairumā gadījumu viņi tiešām savu darbu dara godprātīgi un pēc labākās sirdsapziņas. Tāpat arī vainot ministriju ierēdņus, ka viņi neko nav darījuši, būtu nepareizi. Viņi savu darbu ir izdarījuši. Šobrīd bumbiņa, tēlaini izsakoties, atrodas politiķu rokās, un ir jābūt politiskajai gribai šo jautājumu risināt. Mēs gribam dzirdēt politiķu viedokli šajā jautājumā, ko un kad konkrēti viņi darīs,” uzsvēra biroja pārstāve Ruta Siliņa.