Liepājā pilotprojektā palīdzēs vardarbībā cietušajiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 2 mēnešiem.

Kā liecina statistika, Latvijā trešdaļa sieviešu vismaz vienu reizi savā dzīves laikā ir piedzīvojušas fizisku vardarbību, bet 60% sieviešu - psiholoģisku vardarbību. Diemžēl lielākā daļa no viņām nevēršas pēc palīdzības policijā vai citās iestādēs, jo kaunas par notikušo. Liepājā, lai meklētu labākos risinājumus, uzsākts pilotprojekts starpinstitucionālam sadarbības modelim.

"Šī pilotprojekta mērķis ir meklēt labākos risinājumus, kā mēs varam efektīvāk palīdzēt un reaģēt uz vardarbību ģimenē. Šī pilotprojekta pamatā ir veidlapas, kuras policijas darbinieks izsaukumā aizpilda un nākamajā darba dienā nodod sociālajam dienestam vai centram "Marta". Tas aktīvi sazinās ar cietušo un piedāvā dažāda veida palīdzības iespējas un iespējamos risinājumus šai situācijai,” stāstīja centra "Marta" Liepājas filiāles vadītājs Juris Dilba.

Kā norādīja Dilba, līdz šim sadarbība starp institūcijām, kad policija, reaģējot uz izsaukumu, ģimenē konstatējusi vardarbību, bijusi tikai pēc paša policijas vai sociālā dienesta darbinieku iniciatīvas.

Liepājā Valsts policija ik mēnesi saņem no 30 - 50 šādus izsaukumus, bet gada laikā kopumā pilsētā to ir ap 1000. Tomēr pēdējo gadu laikā ir pieaudzis palīdzības pieprasījumu skaits no cietušajām personām.

"Sadarbība līdz šim nav bijusi tā veiksmīgākā ar citiem dienestiem - šī starpinstitūciju sadarbība, bet tāpēc šis projekts arī ir, lai šo sadarbību stiprinātu," komentēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa priekšnieks Ingus Ukstiņš.

"Visbiežāk sievietēm ir bailes no tā, ka viņas paliks bez ienākumiem, paliks bez dzīvesvietas, un ekonomiskā atkarība no otrām pusēm spiež nemeklēt palīdzību. Bet praksē ir pierādījies, ka gan pašvaldībā ir iespēja risināt mājokļa jautājumu, gan materiālo palīdzību, gan psiholoģisko atbalstu saņemt. Tā kā ir pozitīvie gadījumi un mums nav jādzīvo vardarbīgās attiecībās," sacīja Liepājas sociālā dienesta direktore Linda Krasovska.

Vairāk nekā 80 Liepājas pašvaldības un Valsts policijas darbinieki piedalījās mācībās par drošas sarunas veidošanu ar cietušo, kā arī par ziņojuma izmantošanu. Savukārt Sociālā dienesta, bāriņtiesas un centra "Marta" darbinieki runāja par sazināšanos ar cietušo pēc policijas izsaukuma. Pilotprojekts tiks uzsākts 14. augustā, un tas ilgs vienu mēnesi. Pēc tā ieviešanas iesaistītās institūcijas veiks izvērtēšanu un lems par turpmākām izmaiņām iestāžu sadarbībā Liepājā.

Pilotprojekts starpinstitucionālās sadarbības gadījumos, kad konstatēta vardarbība ģimenē, tiek īstenots projekta “Drošā pilsēta” ietvaros, ko finansē Eiropas Savienība. Tā mērķis ir piedāvāt un sniegt palīdzību personām, kuras ir nonākušas Valsts policijas vai Liepājas pašvaldības policijas redzeslokā pēc izsaukuma uz ģimeņu konfliktiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti