Reģionālo un vietējo mediju atbalstam valsts budžeta finansējums piešķirts 38 projektiem. Šī projektu konkursa ietvaros atsevišķā apakšprogrammā atbalstīti konkrēti Latgales reģiona mediji žurnālistikas satura veidošanai. Par kopējo finansējumu 142 500 eiro atbalstīti septiņi projekti. Finansējums piešķirts interneta portāliem, biedrībām, laikrakstiem un televīzijai.
Lai atbalstītu žurnālistikas satura veidošanu konkrēti Latgales reģionā, Latgales medijiem ir iespējams pieteikties finansējumam gan kopējā Latvijas reģionālo un vietējo mediju atbalsta projektu konkursā, gan atsevišķā apakšprogrammā, kas domāta medijiem Latgalē. Šis ir jau trešais gads, kad Latgales medijiem ir atsevišķa atbalsta programma.
“Šis tuvums robežai un resursu pieejamība, kas ir medijiem Latgalē, ir bijusi par iemeslu, lai pastiprinātu atbalstu konkrēti šiem medijiem,” norādīja Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītāja Aiga Grišāne.
Mediju atbalsta programmas mērķis ir veicināt mediju kvalitāti, stiprināt piederības sajūtu un nacionālo kultūrtelpu. Latgales mediju atbalsta apkakšprogrammā papildus punkti tika piešķirti tiem projektiem, kas to saturu pilnībā vai daļēji paredzējuši veidot latgaliešu rakstu valodā.
“Ir, piemēram, plānots stāstīt par dzimtu spēku, kādā veidā šīs dzimtas ir dzīvojušas un devušas savu pienesumu Latgales kultūrtelpai, ir projekts par Latgales muzejiem, ir projekts par vietējo uzņēmumu devumu gan reģionam, gan valstij, gan kopumā pasaulei,” stāstīja Grišāne.
Latgales mediju atbalsta konkursā kopumā tika iesniegti 20 projektu pieteikumi. Atbalstu guva septiņi projekti, no tiem biedrība “Latgolys entuziastu grupa “Biļdis””, kas veidos 12 raidījumus, pārraidot tos gan vietējā televīzijā, gan radio.
“Atskatīsimies uz Latgales, Latvijas attīstību, sākot no neatkarības atjaunošanas laika, no deviņdesmito gadu sākuma līdz pat mūsdienām, lai paskatītos, kā bija toreiz un ir tagad. Viena no daļām būs vēsturiska, un klāt būs sabiedriski politiskās un kultūras dzīves procesu analīze. Mēģināsim tikties ar personībām, kuras darbojušās neatkarības atgūšanas sākumā un kuras darbojas šobrīd” pastāstīja biedrības “Latgolys entuziastu grupa “Biļdis”” pārstāve Ineta Atpile-Jugane.
Savukārt ''Latgalīšu kulturys ziņu'' portālam lakuga.lv iegūtais finansējums ļauj turpināt portāla darbību.
“Šis portāls nav komerciāls, tas nav biznesa projekts, tas ir entuziasms. Mēs nespējam izdzīvot bez dažādām dotācijām. Finansējums ir nodrošinājis, ka portāls pastāvēs līdz nākamā gada janvārim,” atzina portāla redaktore Vineta Vilcāne.
Portāls lakuga.lv ir vienīgais masu informācijas līdzeklis, kura saturs tiek veidots tikai latgaliešu rakstu valodā. Par iegūtajiem līdzekļiem, kas ir vairāk nekā 16 300 eiro, portāla lakuga.lv saturs kļūs nopietnāks.
“Mums būs vairākas rubrikas, pirmkārt, daudzi lakugu.lv zina, kā informācijas avotu par dažādiem kultūras notikumiem, šo sadaļu mēs turpināsim, mums būs intervijas, mums būs motivējoši stāsti un rubrikas, kurās mēs apkoposim dažādus viedokļus, izvēloties kādu konkrētu aspektu vai jautājumu. Un, tā kā tuvojas Saeimas vēlēšanas, tad vairākas publikācijas esam plānojuši veltīt tieši šim aspektam, skatoties, ko nākamie deputāti sola Latgalei,” norādīja Vineta Vilcāne.
Projekti, lai veicinātu sabiedriski nozīmīgu žurnālistikas saturu Latgales reģionā, jārealizē līdz nākamā gada 31.janvārim.