Dienas ziņas

Būvēs akumulatoru pārstrādes rūpnīcu Kalnciemā

Dienas ziņas

Draudzīgā aicinājuma dienā saņem apbalvojumus

Latvijā trūkst audžuģimeņu

Kuldīgas novadā pateicās audžuģimenēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 9 mēnešiem.

Gandarījums ir diploms par labām sekmēm skolā vai Ziemassvētkos atsūtīts apsveikums no savā dzīvē jau aizgājuša bērna - tā par sava darba augļiem saka audžuģimenes. Viņu darbs jaunās paaudzes veidošanā joprojām nav novērtēts. Kuldīgas novadā gan audžuģimenes ik  gadu pulcējas uz Pateicības dienu.

Speciālisti atzīst – audžuģimenes dara divtik grūtu darbu, jo tajās nonāk bērni, kas jau cietuši no dažāda veida vardarbības.

Kuldīgā audžuģimenes, kurās aug šā novada bērni, jau ceturto reizi tika aicinātas uz Pateicības dienu.  

Lai pateiktos par grūto darbu, audzinot bērnus, kas savās bioloģiskajās ģimenēs dažādu problēmu dēļ vairs dzīvot nevar, Kuldīgas novada bāriņtiesa aicināja audžuģimenes un aizbildņus uz Pateicības dienu. Uz savu reiz dzimto pusi bija atbraukuši bērni arī no citām Latvijas vietām, jo Kuldīgas novadā  ir vien deviņas audžuģimenes, savukārt vajadzība pēc tām daudz lielāka.

„Tad, kad ir krīzes situācija un steidzīgi ir jārisina jautājums, kur palikt bērnam, tad, protams, ir labi, ka te ir audžuģimene, bet ir situācijas, kad esam atraduši otrā Latvijas malā... Madonā, Gulbenes pusē ir mūsu bērniņi,” stāsta Kuldīgas novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Inta Sūna.

Uzrunātās audžumammas atzina - lai palielinātos audžuģimeņu skaits, jābūt uzlabojumiem vairākās jomās. Piemēram, pašvaldības audžuģimenēm par saviem bērniem maksā atšķirīgu summu atkarībā no savas rocības. Bet vienā ģimenē nereti nonāk bērni no dažādām pašvaldībām.

Audžumamma no Kuldīgas novada Birtuta Kristapure saka: „Pie galda jau visi sēž kopā, mēs nevaram vienam bērnam dot pankūkas, otram rupjmaizi”. 

 „Ja tās būtu profesionālas audžuģimenes, tad viņiem tas ietu darba stāžā, bet šobrīd, ja paņema  mazu bērniņu ģimenē, mēs jau nevaram iet uz darbu, bet darba stāžā tas neiet diemžēl, bet darbs tas ir,” saka Sūna.

Valdībā ar savu koncepciju, kā uzlabot situāciju šai jomā, vērsusies profesionālo audžuģimeņu apvienība „Terēze”. Tās vadītāja Ārija Martukāne uzsver, ka audžuģimeņu trūkst visā Latvijā. Pašlaik tās ir 594, kurās ievietoti 1260 bērni, bet ārpusģimenes audzināšanā dažādās institūcijās joprojām ir ap 2000 bērnu. Pēdējos piecus gadus šo ģimeņu skaits ir nemainīgs. Ik gadu tiekot apmācītas līdz pat 80 ģimenēm, tomēr tikpat arī atsakās no šī darba. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti