ĪSUMĀ:
- Jēkabpils 2. vidusskolas kabinetā nokritis ugunsdrošais griestu apmetums.
- Apmetums nokritis viena kvadrātmetra platībā, neviens nav cietis.
- Skola par 8,2 miljonu eiro pārbūvēta un atklāta augusta beigās.
- Ģenerāluzņēmējs “Jēkabpils PMK” pārbaudīja griestus visā skolā.
- Citur problēmas nav konstatētas.
- Tur, kur nokritis apmetums, būvdarbus veica apakšuzņēmējs.
- Mācību procesu negadījums nav būtiski ietekmējis.
- Pašvaldība turpmāk plāno pievērst lielāku uzmanību būvuzraugu darbam.
- Griestu apmetumu uzņēmējs atjaunos par saviem līdzekļiem.
Jēkabpils 2. vidusskolas mācību kabinets, kurā bija nokritis ugunsdrošais griestu apmetums, skolēniem un skolotājiem šobrīd ir slēgts, jo paredzēts atjaunot apmetumu visā telpā.
SIA “Jēkabpils PMK”, kas ir ģenerāluzņēmējs skolas rekonstrukcijas projektā, uzreiz pēc notikušā veica griestu pārbaudes gan konkrētajā kabinetā, gan visās pārējās skolas telpās.
“Sakarā ar šo nepatīkamo gadījumu, kas ir ārkārtas gadījums būvniecībā, paldies Dievam, ka neviens nav cietis, mēs tajā pašā dienā organizējām strādājošos un pārbaudījām visas telpas, kurās tika veikts šis apmetums. Tika ņemti nost piekārtie griesti, pārbaudīts, izklaudzināts apmetums. Dotajā brīdī visa skola ir droša, viņa ir pārbaudīta. Mainoties apstākļiem, kas ir apkures sezonas sākumā, kad tiks pieslēgta apkure, mēs vēlreiz monitorēsim visu skolu, vēlreiz pārbaudīsim, lai tādi gadījumi neatkārtotos,” pastāstīja SIA “Jēkabpils PMK” valdes priekšsēdētājs Māris Dimants.
Pārbaužu rezultāti liecina, ka problēmas ar griestu ugunsdrošo apmetumu ir tikai konkrētajā kabinetā.
Māris Dimants skaidroja, ka tajā skolas stāvā būvdarbus veica apakšuzņēmējs, kas ir iesniedzis paskaidrojumu par notikušo.
“Lai cik tas paradoksāli nebūtu, šajā telpā ugunsdrošā apmetuma piegādātājs veica demonstrācijas apmešanas darbu tajā vietā. Iemesls bija tāds, ka mazliet nepareizi pielietota tehnoloģija, slānis mazliet par biezu tika izveidots, tas neturējās pie tā paneļa klāt, atdalījās, uzkrita uz piekārtajiem griestiem, kuri no svara nokrita lejā,” stāstīja Dimants.
Mācību procesu negadījums nav būtiski ietekmējis, uzsvēra Jēkabpils 2. vidusskolas direktore Ilona Salmiņa.
“Skolēnus mēs pārvietojām uz citām mācību telpām, un skolēni pašlaik mācās citā mācību kabinetā,” stāstīja Salmiņa.
„SIA “PMK” pārbaudīja visas telpas. Jūtamies droši,” direktore piebilda.
Jēkabpils 2. vidusskolas rekonstrukcija ilga pusotru gadu, un tās laikā pārbūvēti visi skolas korpusi, izremontētas visas telpas, ierīkoti jauni iekšējie inženiertīkli un ventilācijas sistēma, kā arī atjaunota fasāde un labiekārtota apkārtējā teritorija.
Būvdarbus veica ģenerāluzņēmējs SIA “Jēkabpils PMK” un vairāki apakšuzņēmēji, savukārt būvuzraudzību nodrošināja SIA “Firma L4”. Tieši būvuzraugu darbam turpmāk īpašu uzmanību plāno pievērst pašvaldība.
“Nākotnē pievērsīs vēl lielāku uzmanību tieši uzrauga darbam. Uzraugam jābūt objektā pie šādām lietām, viņam jābūt klāt un jāpārbauda. Grūti man komentēt šo, bet skaidrs tas, ka vēl lielāka uzmanība šāda veida darbiem noteikti tiks pievērsta,” sacīja Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps ("Gods kalpot mūsu Latvijai").
Kraps drīz pēc stāšanās amatā nāca klajā ar paziņojumu, ka turpmāk visos lielākajos ielu rekonstrukcijas objektos pašvaldība organizēs papildu asfalta seguma pārbaudes, lai vēl pirms objektu pieņemšanas ekspluatācijā pārliecinātos par asfalta kvalitāti un atbilstību būvprojektam. Savukārt attiecībā uz ēku pārbūvi un jaunbūvēm pilsētas mērs pauda pārliecību, ka šādas papildu pārbaudes nav nepieciešamas.
Arī šobrīd Aivars Kraps neuzskata, ka pašvaldības organizēta pārbaude būtu novērsusi šo negadījumu.
“Es īsti nezinu, kā es šo momentu varēju nokontrolēt kaut kādas pārbaudes laikā, jo visā skolā šī problēma nebija, radās vienā telpā. Šāda veida problēmu būtu grūti nokonstatēt, ejot pārbaudēs. Ja es zinātu, ka tāda problēma būtu, skaidrs, ka mēs būtu divreiz pārbaudījuši. Bet tas ir vairāk uzrauga atbildība,” sacīja Kraps.
Griestu apmetuma atjaunošanu konkrētajā mācību kabinetā būvuzņēmējs veiks par saviem līdzekļiem.