Iepriekš valdība noteica, ka pedagogu atalgojuma celšanai nepieciešamie resursi tiks rasti tostarp no skolu tīkla sakārtošanas un izglītības procesa uzlabošanas. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) gan secinājusi, ka pašvaldības daļēji spējušas rast ietaupījumu no skolu tīklu sakārtošanas.
Tādējādi pēdējos gados rasti četri miljoni eiro, ar ko nepietiek atalgojuma paaugstināšanai no pašreizējiem 680 eiro līdz 710 eiro.
Līdz ar to būs pašvaldības, kur pedagogu zemākā mēneša darba algas likme jaunajā mācību gadā pieaugs, un būs arī tādas, kur tas nenotiks. Pēc ministra teiktā, divās trešdaļās pašvaldību minimālā alga par slodzi jau esot 710 eiro vai vairāk. "Bet būs pašvaldības, kurās nepieaugs, iespējams," atzina ministrs, izsakot cerību, ka to pašvaldību, kur atalgojums paliks līdzšinējā apmērā, būs mazāk par vienu trešdaļu.
Drīzumā valdība skatīs IZM informatīvo ziņojumu ar trim dažādiem risinājumiem par tālāko rīcību skolu tīkla sakārtošanā un pedagogu atalgojuma celšanā.
KONTEKSTS:
Ministru kabinets sēdē janvāra sākumā apstiprināja IZM virzīto pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku laika periodam no 2018.gada 1.septembra līdz 2022.gada 31.decembrim. Tiesa, algu pieaugums notiks, ja īstenosies virkne nosacījumu, tostarp attiecībā uz skolu tīkla sakārtošanu.
Grafiks paredz pakāpeniski palielināt pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes vispārējā izglītībā, pirmsskolā, profesionālajā izglītībā, interešu izglītībā, kā arī augstskolās un koledžās. Zemāko mēneša darba algas likmi pedagogiem no pašreizējiem 680 eiro plānots celt līdz 710 eiro šā gada 1.septembrī, līdz 750 eiro – 2019. gada septembrī, 790 eiro – 2020. gada septembrī, 830 eiro – 2021. gada septembrī un 900 eiro – 2022. gada septembrī.