“Harvesters strādā un cērt kailcirti pretēji mūsu lūgumiem, pretēji tam, ko prasa sabiedrība un kas tika prasīts. Tie konkrētie meža nogabali, kurus mēs lūdzām apsaimniekot ar izlases cirti, nevis kailcirti, patlaban ir nocirsti neatgriezeniski,” stāsta Biseniece.
Piektdienas, 29.janvāra, rīta pusē ciršana mežā esot turpinājusies.
Līdz šim nocirsti ir 13 hektāri tūrisma ceļa malā, bet aktīvisti mudina necirst pārējos divus meža apgabalus, kas iecerēti tūrisma ceļa malā.
Biseniece skaidro, ka pēc kailcirtes meža tajā vietā vairs nebūs tuvākos simt gadus.
Tikmēr "Latvijas Valsts meži" skaidro, ka tiek veikta plānotā kailcirte. „Kailcirte arī ir meža apsaimniekošanas plāna ietvaros. Šajā brīdī piecu gadu apjoms – galvenās izmantošanas cirtes – šajā mežā ir 130 hektāri, kur daļa ir izlases cirtes un daļa ir kailcirtes. Tas viss ir ietverts meža apsaimniekošanas plānā," saka Zemgales mežsaimniecības izpilddirektors Juris Jumītis.
“Mēs nebijām noskaņoti, ka mums būtu jācīnās ar šādām metodēm un ar policijas izsaukšanu, kā rīkojās “Latvijas Valsts meži”. Mēs jau trešo vai ceturto gadu vēlējāmies šo visu risināt sarunu ceļā un esam jau trešo gadu piedāvājuši “Latvijas Valsts mežiem” izveidot darba grupu, jo šis ir eko mežs sabiedrībai. Tas nav parasts mežs,” stāsta meža aizstāve.
Aktīvisti lūguši “Latvijas Valsts mežiem” izveidot darba grupu, kura lemtu un izteiktu priekšlikumus un plānus, kā apsaimniekot strīdīgo meža masīvu. Savukārt uzņēmums esot ignorējis šīs ieceres.
Biteniece arī norāda uz nepieciešamību “Latvijas Valsts mežiem” ieklausīties sabiedrībā: “Ir tāds starptautiskais standarts FSI, un “Latvijas Valsts meži” ir šī FSI sertifikāta turētājs. Un šis standarts prasa no “Latvijas Valsts mežiem” to, ka viņi ņem vērā sabiedrības priekšlikumus, kā labāk apsaimniekot mežu. Šis mežs nav šo konkrētu cilvēku privātīpašums, šis ir jūsu, mans, manas ģimenes un visu pārējo Latvijas iedzīvotāju mežs.”
Ziņots, ka 2010.gadā Īles meža masīvs 3000 hektāru platībā kļuva par rekreācijas mežu, tas nozīmē, ka saimnieciskā darbība tur nav prioritāte.
Meža ceļu starp Māras birzi un Īles partizānu bunkuru dabas aizstāvji sauc par tūrisma taku un uzskata, ka tās apkārtnē ir jābūt mežam un melleņu cirsmām. Savukārt "Latvijas Valsts meži" šajā meža masīvā jeb 116. kvartālā iecerējuši kailcirti, pret ko iebilst vides aktīvisti.