Pret to sašutumu pauda vecāki. Uzklausot dažādus viedokļus, vairāku mēnešu garumā tika meklēts optimālais risinājums, kas atrasts pašā Grobiņā. Nupat ekspluatācijā nodots divu skolas ēku savienojošais korpuss, līdz ar to apvienojot visus skolēnus zem viena jumta.
Visas pārmaiņas ved uz kaut ko labu, pārliecināta Grobiņas ģimnāzijas direktore Laila Urbāne, izrādot jaunuzcelto ģimnāzijas un bijušās pamatskolas ēkas savienojošo starpbūvi. Līdz šim abas skolas šķīra vien iela. Beidzot visu klašu skolēni mācīsies zem viena jumta, nevis trīs dažādās ēkās.
Tiesa gan, turpmāk Grobiņā vairs nebūs pamatskola, bet gan sākumskola un ģimnāzija.
“Līdz ar reformu Grobiņas novadā Grobiņas pamatskolas 7.-9.klašu skolēni aiziet uz Grobiņas ģimnāziju, savukārt sākumskolas 1.-6.klases skolēni visi satilpst šeit - sarkanajā ēkā [norāda uz ēku] un jaunajā starpbūvē,” skaidro Grobiņas ģimnāzijas direktore Laila Urbāne.
Pēc provizoriskām aplēsēm skolēnu skaits Grobiņas sākumskolā būšot ap 340, bet ģimnāzijā ap 300. Kā apgalvo direktore, tad klašu piepildījums būšot pietiekams arī vidusskolas posmā. Divu skolu apvienošana zem viena jumta esot optimāls un loģisks risinājums. “Būs vienots skatījums un, skolēniem pārejot no viena posma uz citu, nekādiem šķēršļiem, ne konkrētām iebildēm nevajadzētu būt,” norāda Grobiņas novada Izglītības nodaļas vadītājs Zigmunds Cinkus.
Lai gan skolotāji vēl bauda pēdējās atvaļinājuma nedēļas, jaunajā korpusā tiek vestas mēbeles, kārtotas klašu telpas. Tuvākajā laikā tiks saņemts virtuves un ēdamzāles aprīkojums. Skolas saimnieks atzinīgi vērtē nepilna gadā tapušo starpbūvi. “Ir laba kvalitāte, celtnieki ir strādājuši ļoti labi. Ja nu kaut kādi uzlabojumi būs vajadzīgi, to mēs redzēsim pēc gada,” atzīmē direktores vietnieks saimnieciskajā darbā Agris Špickofs.
Grobiņas izglītības iestāžu savienojošā korpusa būvniecība izmaksājusi turpat 1,4 miljonus eiro, no tiem 40% ir Eiropas fonda līdzfinansējums, bet pārējā daļa pašvaldības budžeta līdzekļi.