"Jāsaka paldies tomēr arī lietas izmeklētājam, Dobeles policija arī ir satraukusies un mēģina iesaistīties. Man ir pieprasīts un jau nozīmēts valsts apmaksāts advokāts, kas skata vismaz šo lietu, jau dara un mēģina panākt netuvošanos ne tikai 200 metrus ap māju, bet visā ciematā, lai šī persona [te] nevarētu uzturēties," pastāstīja Raina.
"Paši jau mēs arī saprotam, ka neviens mūs glābt nevarēs, jo, kamēr arī policija atbrauc, ir vajadzīgs laiks, tāpēc ir nolemts, ka mēs liksim kameras pa teritoriju, lai būtu pierādījumi, ja viņš naktī tur ir atradies, nācis kaut ko pētīt vai vienalga ko darīt, lai mēs redzam, un tiek domāts arī par pašaizsardzību," sacīja Raina.
Drīz pēc tam, kad par notikušo runājusi arī medijos, līdzcilvēki dalījušies ieteikumos un piedāvājuši palīdzību.
Latvijas Radio sazinājās arī ar sievietes advokātu Jāni Ernstsonu, kurš telefona sarunā sacīja, ka darbs noris, taču pagaidām plašāk neko nekomentēs.
Bet Raina Vīksne vēl pieminēja, ka aizvadītajās dienās savā apkaimē novērojusi biežāk klāt esam kārtības sargus.
Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Rietumzemgales iecirkņa inspektore Evija Kārkliņa komentēja, ka "policija šobrīd ir veikusi pastiprinātu kontroli cietušās dzīvesvietas apkārtnei, bet nu turpmāk būs vairāk koncentrēšanās uz drošības līdzekļa nosacījuma ievērošanu no aizdomās turētā puses."
Policijā līdz šim nav signālu, ka vīrietis būtu pārkāpis aizliegumu tuvoties.
Vaicājot par kādām citām atbalsta iespējām, cietusī pieminēja, ka esot vērsusies arī krīzes centrā "Marta".
"Viņi bija gatavi sniegt juridisko palīdzību, bet kad uzzināja, ka mēs jau visu esam izdarījuši to, ko jau mēs varējām pirms tam izdarīt – par netuvošanos, tad viņi teica, tad jau jūs visu esat izdarījuši," sacīja Raina.
Tikmēr centra Marta vadītāja Iluta Lāce par šādiem un līdzīgiem gadījumiem teica, ka pats svarīgākais – "lai līdzās ir jurists".
"Atbilstošais speciālists var palīdzēt konkrētajā procesā skatīties, izvērtēt, ko vēl var darīt un kā vēl var cietusī iestāties par savām tiesībām. Noteikti var vērsties centrā "Marta", jo centrā "Marta" mums ir ne tikai juristi, mums ir arī sociālais darbinieks un psihologi," uzsvēra Lāce.
Par slepkavības mēģinājumu aizdomas turētā Rainas vīra advokāts Jurijs Krasnobokijs Latvijas Radio komentāru atteica.
Bet Zemgales rajona tiesā Dobelē Latvijas Radio iepriekš norādīja, ka Rainas vīrs atbrīvots, jo nav konstatēts viņa bēgšanas risks, esot pārliecība, ka persona netraucēs izmeklēšanu, kā arī personai nav noziedzīga novirze.
Krīžu centra "Skalbes" vadītājs Raivo Vilcāns Latvijas Radio uzsvēra, ka tas, ka Raina jūtās spiesta vērsties pie medijiem, liek uzdod jautājumu, kā var atbalstīt cietušos, neliekot viņiem runāt publiski. Viņš pauda, ka ir jāsakārto iestāžu darbs, lai nodrošinātu cietušo un potenciāli cietušo drošību un labsajūtu.
Centrs "Skalbes" iestājas par varmāku elektronisko kontroli, lai likumsargi varētu būt pārliecināti, ka tiek ievēroti nosacījumi par pagaidu aizsardzību un varmāka netuvojas cietušajiem.
KONTEKSTS:
Jūnija sākumā publiski izskanēja Rainas stāsts – vīrs aprīli viņu smagi sadūris pēc viņas paziņojuma par vēlmi šķirties. Sieviete tikai pirms pusotras nedēļas iznākusi no slimnīcas, taču viņas veselības stāvoklis ir smags. Bet tiesa maija nogalē vīrieti atbrīvoja no apcietinājuma. Sieviete uzskata, ka aizliegums tuvoties un sazināties varmāku neapturēs.