Ekonomikas ministrijā informēja, ka līdz šim drošības rezervju pakalpojumu varēja sniegt komersanti, kuru piedāvātais naftas produktu apjoms iepirkuma procedūras ietvaros ir 1000 tonnas. Iepriekšējā konkursā secināts, ka vēl vairākiem komersantiem būtu interese piedalīties rezervju nodrošināšanas iepirkuma procedūrā, taču regulējumā noteiktais minimālais slieksnis ir pārāk augsts. Tāpēc līdz ar grozījumiem apstiprināts Ekonomikas ministrijas priekšlikums samazināt komersantiem noteikto minimālo valsts naftas produktu drošības rezervju uzglabājamo naftas produktu apjomu no 1000 tonnām uz 200 tonnām.
Tas ir nozīmīgi, jo Būvniecības valsts kontroles birojam, īstenojot iepirkuma procedūru par valsts naftas produktu drošības rezervju pakalpojumu sniegšanu, noteikts pienākums nodrošināt, ka ik gadu pieaug Latvijā uzglabājamais naftas produktu apjoms.
Ministrijā norādīja, ka izmaiņas nodrošinās ne tikai to, ka konkursā varēs pieteikties plašāks komersantu skaits, bet atvieglos arī piekļuvi drošības rezervēm izsludinātās valsts enerģētiskās krīzes vai valsts apdraudējuma gadījumā, jo drošības rezerves vairāk tiks uzglabātas Latvijā. Jau pērn iepirkuma procedūras pilnveidojumi veicināja komersantu dalību iepirkumā, kā rezultātā jau šogad Latvijas teritorijā glabājas jau 81% no rezervēm. Naftas produktu rezerves šobrīd tiek uzglabātas līgumos noteiktajos apjomos, rezervju uzglabāšana tiek kontrolēta reizi mēnesī Latvijā un reizi divos mēnešos ārzemēs.
Būvniecības valsts kontroles birojs pašlaik gatavo dokumentāciju jaunā drošības rezervju nodrošināšanas iepirkuma izsludināšanai. Plānots, ka iepirkuma procedūras organizēšana par 2023. gada rezervju uzglabāšanu tiks uzsākta līdz maija beigām.