Turcijas varasiestādes pēc notikušā paziņoja, ka tai ir pamatotas aizdomas, ka šo noziegumu ir pastrādājis "Islāma valsts" kaujinieks. Tāpat vērā ir jāņem šajā naktī notikušais, kad tika nogalināti divi turku policisti netālu no sprādziena vietas Suručā.
Cilvēki iziet ielās, lai protestētu pret valdību un tās nespēju nodrošināt drošību pret teroristu organizāciju „Islāma valsts”. Kaut arī sākumā notika miermīlīga protesta akcija, drīz vien tā pārauga vardarbībā.
Tas notika brīdī, kad protestētāji skandēja, ka „Islāma valsts” ir slepkava un Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans un viņa partija "Taisnīgums un attīstība" ar to sadarbojoties, kas sakrita arī ar policijas ierašanos Stambulā, lai izkliedētu demonstrantus. Tā laikā Stambulā, kā arī citās pilsētās aizturēti 11 cilvēki, kuri bija iesaistījušies sadursmēs ar policiju.
Jāņem vērā, ka trešdienas naktī netālu no sprādziena vietas pierobežas pilsētā Suručā tika atrasti arī divu nogalinātu Turcijas policistu līķi. Vainu par slepkavību ir uzņēmušies kurdu kaujinieku grupējums, kas atriebās par līdzīgu uzbrukumu kurdu kaujinieku robežpunktam Sīrijā.
Kurdistānas Strādnieku partija norādīja, ka tā apsūdzot šos divus nogalinoties policistus par sadarbību ar teroristisko organizāciju „Islāma valsts”, kuri, visticamāk, ir palīdzējuši džihādista kaujiniekam iekļūt Turcijā, lai sarīko sprādzienu.
Tāpat Kurdistānas Strādnieku pārtija un daudzi Turcijas kurdi vaino valdību par neiecietības veicināšanu pret kurdiem Sīrijā, apgalvojot arī, ka Ankara slepeni atbalst „Islāma valsti” cīņā ar Sīrijas kurdiem.
Turcijas premjerministrs Ahmets Davutoglu jebkādus apgalvojumus, kuros ir minēts par to, ka Turcija būtu sadarbojusies vai kādā citā veidā atbalstījusi "Islāma valsti", gan noliedz.
Turcijas sabiedrotie NATO jau ir pauduši bažas par to, kā Turcija spēs nodrošināt kontroli uz Turcijas-Sīrijas robežas, jo tā atrodas "Islāma valsts" kontrolē.
Sprādzienā pirms divām dienām Turcijas pierobežas pilsētā Suručā galvenokārt cieta jaunieši, kas grasījās doties uz Sīrijas pierobežas pilsētu Kobani, lai palīdzētu to atjaunot pēc ”Islāma valsts” postījumiem. Aktīvisti no Sociālistu jaunatnes organizācijas gatavojās Kobanē atjaunot bibliotēku un bērnu rotaļu laukumus.
Šī Sīrijas pierobežas pilsētu Kobane var uzskatīt arī par pretošanās simbolu cīņā pret „Islāma valsti”, kad janvārī tās kaujiniekiem izdevās padzīt džihādistu grupējumu.