Sarkanais paklājs, visā pasaulē dievinātas kinozvaigznes un miljoniem skatītāju pie televīzijas ekrāniem. Jau 91.reizi sadalītas ASV Kinoakadēmijas balvas. Taču, kā jau pēdējos gados ierasts, saņemot daudzu ieskatā prestižāko apgalvojumu kino industrijā, uzrunu laikā tika skartas arī politiskas tēmas, kas kārtējo reizi atgādināja – liberālā Holivuda nemīl prezidentu Trampu, bet prezidents Tramps – Holivudu.
Balsot pret Trampu netieši aicināja režisors Spaiks Lī. Viņš saņēma Oskaru pa labāko adaptēto scenāriju par filmu, kurā klāstīts autobiogrāfisks stāsts par afroamerikāņu policista iefiltrēšanos rasistiskajā organizācijā “Kukluksklans”.
“2020. gada vēlēšanas ir jau ap stūri. Mums visiem vajag mobilizēties! Būsim visi vēstures pareizajā pusē! Izdariet morālu izvēli starp mīlestību un naidu! Darīsim to, kas ir pareizi! Jūs jau zināt, ka man šis bija jāpasaka!” sacīja Lī.
Prezidents Tramps, nespēdams palikt vienaldzīgs, savā iecienītajā sociālajā vietnē “Twitter” nosauca režisora Lī komentāru par rasistisku. Tramps arī uzsvēra, ka viņš esot darījis vairāk ASV afroamerikāņu kopienas labā nekā gandrīz visi citi ASV prezidenti vēsturē.
To, ka Trampam nepatīk “Oskaru” pasniegšanas ceremonija, amerikāņi uzzināja vēl pirms viņa ievēlēšanas, kad topošais valsts vadītājs paziņoja – ''Oskaru'' ceremonija ir skumjš joks, tāpat kā prezidenta Baraka Obamas politika.
Savukārt pērn ceremoniju ASV prezidents atklāti nolamāja, paziņojot, ka ilgāk vairs to nespēj izturēt.
Kinoindustrija nav vienīgā šovbiznesa daļa, ar kuru ASV prezidentam īpaši labas attiecības nav izveidojušās, lai gan pirms kļūšanas par prezidentu Donalds Tramps pats aktīvi līdzdarbojās dažādās šovbiznesa aktivitātēs. Prezidenta inaugurācijas laikā izskanēja ziņas par vairākiem mūziķiem, kuri atteikušies uzstāties ceremonijā politisku apsvērumu dēļ. Kontrasts bija īpaši spēcīgs, salīdzinot ar Obamas inaugurācijas mākslinieku zvaigžņoto sastāvu.