Raķetes palaišana atlikta, jo Zemes atmosfērā lielā augstumā ir pārāk spēcīgs vējš.
Eiropas Kosmosa aģentūra informēja, ka jauns raķetes palaišanas datums tiks noteikts atkarībā no tā, kādi būs laika apstākļi.
Raķetei bija jānogādā orbītā trīs mākslīgie Zemes pavadoņi, tostarp pirmais Igaunijas satelīts.
Bez Igaunijas mikrosatelīta „ESTCube-1” raķetei „Vega” ir jānogādā izplatījumā arī Eiropas Zemes tālizpētes satelīts „Proba-V” un Vjetnamas pirmais Zemes tālizpētes satelīts „VNREDSat-1a”.
Igaunijas satelīta galvenais uzdevums ir veikt pirmo elektriskās saules buras komponenšu testu. Elektriskās saules buras izgudrotājs ir Somijas Meteoroloģijas institūta pētnieks Peka Janhunens. Elektriskā saules bura ir kosmiskā aparāta virzīšanas veids, kas izmanto saules vēja dinamisko spiedienu paātrinājuma iegūšanai. Tas izmanto elektrisko lauku, lai atstarotu saules vēja protonus un iegūtu impulsu no tiem.
Igaunijas satelītam ir kuba forma, tā izmēri ir 10x10x10 centimetri un svars - 1,05 kilogrami. To uzbūvējuši studenti no Tartu Universitātes, Tallinas Tehniskās universitātes, Igaunijas Aviācijas akadēmijas un Igaunijas Dabaszinātņu universitātes. Projektu vada pētnieki no Tartu Observatorijas un pasniedzēji no Tartu Universitātes. Satelīta izstrādē dalību ņēmuši Tartu Universitātes studenti no Latvijas, Lietuvas, Vācijas un Ukrainas, kā arī praktikanti no Ventspils Augstskolas un Latvijas Universitātes. Projekta starptautiskie partneri ir Somijas Meteoroloģijas institūts, Helsinku Universitāte, Jiveskiles Universitāte, Austrumsomijas Universitāte un Vācijas Kosmosa aģentūra.