Situācija Korejas pussalā saglabājas saspringta jau vairākus mēnešus, kopš februārī Ziemeļkorejā tika veikts kārtējais kodolizmēģinājums. Neilgi pēc tam oficiālā Phenjana paziņoja, ka gadījumā, ja kaimiņos esošā Dienvidkoreja un Amerikas Savienotās Valstis turpinās reģionā rīkot līdzīgus agresīvus pasākumus, Ziemeļkoreja var īstenot arī tālas darbības ballistisko raķešu šāvienus. Tāpat ASV tika piedraudēts ar kodolkaru. Gan Dienvidkorejas, gan citu reģiona valstu satraukumu izraisīja vairāku vidējas darbības raķešu izvietošana palaišanas poligonos un tika prognozēts, ka ar raķešu palaišanu Ziemeļkoreja aprīļa vidū varētu atzīmēt valsts nacionālos spēkus. Taču ārvalstu bažas nepiepildījās un raķetes no palaišanas iekārtām tika aizvāktas.
Šīs nedēļas sākumā Korejas pussalas tuvumā notika kārtējās ASV un Dienvidkorejas militārās mācības, kurās piedalījās arī ASV lidmašīnu bāzes kuģis „Nimitz”. Ziemeļkorejas varas iestādes tās nosauca par nepamatotu provokāciju un kara izmēģinājumu, un šodien ir sekojusi nopietna Ziemeļkorejas atbilde.
Kā ziņo Dienvidkorejas aizsardzības ministrs, šorīt no Ziemeļkorejas teritorijas ir palaistas divas tuvējā rādiusa ballistiskās raķetes, bet pēcpusdienā palaista arī trešā raķete. Visas raķetes nokritušas Japānas jūras austrumos un Dienvidkoreja jau paziņojusi, ka tā turpina kaimiņos esošās valsts pastiprinātu novērošanu, lai novērstu jebkādus potenciālos riskus. Dienvidkorejas bruņotajos spēkos jau izsludināta paaugstināta kaujas gatavība.
Vienlaicīgi saņemta ziņa, ka šodien no Ziemeļkorejas atgriezies Japānas premjerministra vietnieks Isao Idžima, taču par viņa vizītes mērķiem informācija netiek atklāta. Vien zināms, ka Idžima ticies ar Ziemeļkorejas ceremoniālo vadītāju Kimu Jonnamu. Idžima savulaik bija arī bijušā premjerministra Dzjuničiro Koidzumi palīgs, organizējot divas Japānas premjerministra vizītes Ziemeļkorejā. Šo braucienu laikā ziemeļkorejieši atzina, ka pagājušā gada 70. un 80. gados tika nolaupīti japāņu tautības cilvēki, lai apmācītu viņus par spiegiem. Dažiem no šiem nolaupītajiem cilvēkiem tika atļauts atgriezties dzimtenē, bet Japānā pastāv bažas, ka vēl daži joprojām atrodas komunistiskajā valstī.
Idžimas vizīte izraisījusi runas par to, ka Ziemeļkoreja varētu mēģināt uzlabot vēsās attiecības ar Japānu laikā, kad attiecības ar ASV un Dienvidkoreju ir pilnībā iesaldētas. Dienvidkoreja jau izteikusies, ka šāda vizīte nenāk par labu starptautiskajiem centieniem izveidot kopīgu nostāju attiecībās pret Phenjanu. Pārsteigumu paudušas arī Amerikas Savienotās Valstis.