Krievija uzskata, ka, neraugoties uz valsts izteikti diktatorisko pārvaldes stilu, saites starp abām valstīm ir vērts stiprināt un skolēnu apmaiņas programma tam ir simbolisks piemērs.
Krievijā arvien biežāk ierasts, ka skolās - līdzīgi kā padomju laikos Ļeņins - uz skolēniem no foto rāmja raugās pašreizējais prezidents Vladimirs Putins. Taču Habarovskas piektās skolas ceturtajā klasē līdz ar Putinu izlikti divi iepriekšējie Ziemeļkorejas diktatori – Kims Čenirs un Kims Irsens. Iemesls tam ir jauna programma, ar kuru Krievija cenšas stiprināt draudzības saites ar pasaulē visnoslēgtāko valsti.
Tās ietvaros Habarovskā ieradušies divdesmit ziemeļkorejiešu skolēni. Viņi visi jau apguvuši krievu valodas pamatus. Iepriekš Krievijas skolnieki arī viesojās Ziemeļkorejā, piedaloties vasaras nometnē.
"Šis ceļojums bija lielisks. Mēs, protams, tam kārtīgi gatavojāmies. Sagatavojām tradicionālo tautas deju priekšnesumu, uzšuvām tautastērpus. Mērķis bija pārstāvēt savu valsti un sniegt ieskatu tajā, kāda ir mūsu kultūra, un mēs ļoti centāmies to realizēt," par pieredzēto Ziemeļkorejā saka skolotāja Jeļena Odovenko.
Līdz ar Ziemeļkoreju un Krieviju šajā apmaiņas programmā piedalās arī komunistiskā Vjetnama un Austrumāfrikas valsts Tanzānija.
Šāda veida sadarbība notiek laikā, kad Krievijas un rietumvalstu attiecības ir pamatīgi iedragātas Ukrainas konflikta dēļ.
Krievija vairākkārt uzsvērusi, ka stiprinās sadarbību ar attīstības valstīm, un arī fakts, ka, piemēram, Ziemeļkoreja ir pasaulē visvairāk militarizētā un visciešāk kontrolētā valsts, kas kodolieroču iegūšanas dēļ nonākusi teju pilnīgā staprtautiskā izolācijā, Krieviju nav samulsinājis. Kā uzsvērts Habarovskas skolā – Krievijas un Ziemeļkorejas tautu draudzību ir vērts stiprināt.