Pirmo vijoli Konservatīvo un reformistu grupā tagad spēlē Polijas valdošā partija "Likums un taisnīgums". Tai ir 26 deputāti un viens no diviem līdzpriekšsēdētājiem. Visai nozīmīgi ir arī ''Itālijas brāļi'' ("Fratelli d'Italia") , kā arī flāmu nacionālisti, proti Jaunā flāmu alianse, un Nīderlandes Demokrātijas forums.
Vācijas Māršala fonda pētniece Kristīne Bērziņa šo grupu dēvē par konstruktīviem eiroskeptiķiem.
“Ja skatās uz Apvienotās Karalistes politiku, konservatīvie nav tie ekstrēmākie, tie nav UKIP [Lielbritānijas Neatkarības partija]. Bet ja paskatās uz NVA [Jauno flāmu aliansi] Beļģijā un partiju PiS [Likumu un taisnīgumu] Polijā, tad tā dalība ir tāda, ka satrauc daudzus Eiropas Savienībā un īpaši Briselē," atzīst Bērziņa.
Atšķirībā no radikālajiem eiroskeptiķiem vairums Konservatīvo un reformistu grupas politiķu neapšauba Eiropas Savienības lietderību un pastāvēšanu. Tomēr viņi iestājas par lielāku valstu patstāvību. Proti, Eiropas līmenī būtu jāskata tikai tie jautājumi, kurus nav iespējas atrisināt nacionālajā līmenī. Tie lielākoties ir saistīti ar brīvo tirdzniecību, vienoto tirgu un ekonomiku kopumā. Vairākas šīs grupas partijas ir pazīstamas ar visnotaļ konservatīvu nostāju sociālos jautājumos.
Šobrīd Konservatīvie un reformisti ir salīdzinoši neliela grupa. Pašreiz tajā ir 62 deputāti no kopumā 751.
Sarunās par topošās Eiropas Komisijas veidošanu Konservatīvie un reformisti sākotnēji deva mājienus, ka viņi varētu atbalstīt Urzulu fon der Leienu. Tomēr vēlāk lielākā daļa šīs grupas deputātu balsojumā atturējās. Līdz ar to formāli viņi nav jaunās valdošās koalīcijas sastāvā un grupas deputāti plāno atbalstīt nākamās komisijas ierosinātos likumus, izvērtējot katru no tiem atsevišķi.