Komisija izveidota 1991.gadā, un pirmo reizi tai būtu jāizvērtē iespējami kara noziegumi.
Organizācija “Ārsti bez robežām” uzskata, ka slimnīcas bombardēšana notika apzināti, jo tās koordinātas bija labi zināmas ASV bruņotajiem spēkiem.
ASV ģenerālis Džons Kembels, stājoties Senāta komisijas priekšā, atzinis slimnīcas bombardēšanas faktu, taču uzsvēris, ka ASV bruņotie spēki nekādā gadījumā apzināti nebūtu vērsušies pret apsargātu ārstniecības iestādi.
NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs otrdien norādīja, ka tagad ir vajadzīga pamatīga un atklāta izmeklēšana, lai saprastu, kas īsti notika, izdarītu secinājumus un nākotnē izvairītos no līdzīgu traģēdiju atkārtošanās.
ASV prezidents Baraks Obama jau iepriekš paziņoja, ka pēc notikušā Kondozā sākta intensīva izmeklēšana.
Jau ziņots, ka 3.oktobrī vairākos uzlidojumus Afganistānā, ko veica ASV gaisa spēki, trāpīts slimnīcai, uzlidojumos gāja bojā 22 cilvēki - gan slimnieki, gan humānās organizācijas ārsti no dažādām valstīm.
Slimnīca, kas atrodas Kondozas centrā, tur bijusi jau vairākus gadus, tā ir labi zināma vieta gan iedzīvotājiem, gan uzbrucējiem, kā arī afgāņu armijai un starptautiskajiem spēkiem.
Kondoza, kurā dzīvo ap 300 000 cilvēku, ir piektā lielākā pilsēta Afganistānā, un talibu kaujinieki pēdējā laikā to ir centušies ieņemt vairākkārt.