Organizācijas ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs norādīja, ka palīdzība nepieciešama vairāk nekā sešiem miljoniem cilvēku, kuru dzīvi ietekmējusi Krievijas agresija un karadarbība.
Apmēram 551 miljonu dolāru nepieciešams novirzīt palīdzībai tiem cilvēkiem, kuri devušies bēgļu gaitās uz Poliju, Ungāriju, Rumāniju, Moldovu un citām valstīm. Programmas paredz medikamentu un medicīnas preču piegādi, dzeramā ūdens nodrošināšanu, kā arī telšu un aizsardzības līdzekļu piegādi.
Vēl dramatiskāku ainu "zīmē" ANO humanitāro jautājumu birojs. Eksperti aprēķinājuši, ka nepieciešams savākt vismaz 1,7 miljardus dolāru, lai sniegtu steidzamu humāno palīdzību. Tuvākajā laikā palīdzība būs vajadzīga apmēram 12 miljoniem cilvēku Ukrainā un vairāk nekā 4 miljoniem bēgļu kaimiņvalstīs.
KONTEKSTS:
Krievijas prezidents Vladimirs Putins 21. februārī atzina Doneckas un Luhanskas "tautas republiku" neatkarību no Ukrainas. Putins piedraudēja Ukrainai, pieprasot, lai Ukraina nekavējoties pārtrauc karadarbību pret separātistiem, "pretējā gadījumā visa atbildība par iespējamo asinsizliešanas turpināšanu pilnībā būs uz Ukrainā valdošā režīma sirdsapziņas".
Taču 24. februārī Putins paziņoja, ka Krievija ir sākusi "militāru operāciju" Ukrainā, un aicināja Ukrainas armiju "nolikt ieročus". Tas no demokrātiskās pasaules izsauca vēl lielāku nosodījumu un nākamos sankciju soļus pret Krieviju.