Gutērrešs norādīja, ka globālā enerģētikas sistēma nefunkcionē pareizi un virza cilvēci uz klimata katastrofu. Paļaušanās uz fosilo kurināmo ir strupceļš gan attiecībā uz vidi, gan valstu ekonomisko attīstību. Vēl viens "trauksmes zvans" esot karš Ukrainā un tā tiešā ietekme uz enerģijas cenām.
ANO vadītājs īpaši pieminēja vēja un saules enerģiju, kas mūsdienās kļuvusi konkurētspējīga tirgū, un rosināja īstenot vairākus pasākumus.
Jāpaplašina piekļuve atjaunojamās enerģijas ražošanas tehnoloģijām, jārada apstākļi to izmantošanai, trīs reizes jāpalielina privātie un valsts ieguldījumi nozarē un jāpārtrauc subsidēt fosilā kurināmā izmantošanu.
Zinātnieku iegūtie dati ir satraucoši. Piemēram, neraugoties uz "atdzesējošo" tā dēvēto La Ninjas fenomenu, pagājušajā gada vidējā temperatūra pasaulē bija par vairāk nekā vienu grādu augstāka nekā pirmsindustriālajā periodā. Vienlaikus rekordaugsts bija pasaules okeāna un tā paskābināšanās līmenis, tā vidējā temperatūra, kā arī siltumnīcas efektu radošo gāzu koncentrācijā atmosfērā.