Tas atklājies ES tiesībaizsardzības aģentūras "Eiropol" pirmdien publicētā ziņojumā, kas izgaismo organizētās noziedzības ietekmi uz ES sabiedrību un ekonomiku.
🗨️"Organised crime has built a parallel global criminal economy around money laundering, illicit financial transfers, and corruption.
— Europol (@Europol) September 11, 2023
With modern technology, they have diversified their modi operandi to evade detection."
Press release⤵️https://t.co/qWFdA4fbPs pic.twitter.com/3YWaKtAncN
ES iekšlietu komisāre Ilva Jūhansone sacīja, ka finanšu un ekonomiskajiem noziegumiem ir graujošs spēks, tāpēc bloka dalībvalstīm būtu apņēmīgāk pret tiem jācīnās.
"Tas visvairāk grauj uzticību. Uzticību varai. Uzticību sodiem. Uzticību sabiedrībai. Organizētā noziedzība tagad ir vēl izsmalcinātāka, slēpjot nelikumīgi iegūtu bagātību," norāda Jūhansone. "Taču tā ir slavena arī ar to, ka šo bagātību izrāda. Liela māja, liela mašīna, liela dzīve. Nekādu jautājumu. Tas sabiedrībai raida vēstījumu, ko mēs nevaram atļauties."
"Risks, ka cilvēki domā, – noziedzība atmaksājas. Ideja, ka, lai gan kāda darbība var būt nelikumīga, jūs joprojām varat "uzvarēt". Mums ir jāpanāk, lai šis uzskats tiktu noraidīts. Pilnībā," sacīja Jūhansone.