Aruri ir viens no "Hamās" militārā spārna dibinātājiem un vadīja grupējuma darbību Rietumkrastā.
Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu draudēja viņu likvidēt vēl pirms 7. oktobra slaktiņa.
Libānas valdībai piederošā Nacionālā ziņu aģentūra vēsta, ka izraēliešu lidrobota uzbrukumā nogalināti seši cilvēki.
Izraēlas izlūkdienesta "Mossad" vadītājs Dāvids Barnea ļāvis noprast, ka aiz Aruri likvidācijas stāv Izraēla, vēsta laikraksts "Jerusalem Post".
"Mossad" šefs arī paudis apņēmību "noslēgt rēķinus" ar "Hamās" kaujiniekiem, kas piedalījušies 7. oktobra slaktiņā, un ar grupējuma vadoņiem.
Palestīniešu pašpārvaldes premjers Mohammads Štaje "Hamās" līdera vietnieka nogalināšanu nodēvēja par "slepkavību", "noziegumu, ko pastrādājuši zināmi noziedznieki", teikts premjera biroja paziņojumā.
Viņš arī brīdināja par "riskiem un konsekvencēm, kas var sekot", teikts paziņojumā.
"Ja viņi nogalinās vienu līderi, tādu būs vairāk. Un arvien vairāk palestīniešu ņems karogu un turpinās cīņu pret šo okupāciju. Un Palestīna būs brīva. Lai ko viņi darītu," apgalvo palestīniešu protestētājs Hišams Ibrahims.
Savukārt Libānas pagaidu premjers Nadžibs Mikati pauda nosodījumu sprādzienam Beirūtā, kurā atbilstoši avotu ziņām nogalināts Aruri.
"Sprādziens ir izraēliešu noziegums, kas skaidri ir vērsts uz to, lai ievilktu Libānu jaunā konfrontācijas fāzē pēc nepārtrauktajiem, katru dienu notiekošajiem uzbrukumiem dienvidos," norādīja Mikati, šādi izsakoties par vardarbības eskalāciju Libānas šiītu grupējuma "Hizbullāh" un Izraēlas armijas starpā.
"Hizbullāh" līderis Hasans Nasralla iepriekš piedraudēja atbildēt uz Izraēlas uzbrukumiem "Hamās" amatpersonām Libānā.
Jau kopš oktobra, kad sākās Izraēlas un "Hamās" karš, gandrīz ik dienu uz Libānas un Izraēlas robežas ir notikušas "Hizbullāh" un Izraēlas armijas apšaudes. Taču līdz šim "Hizbullāh" nav demonstrējis vēlmi eskalēt konfliktu. Ja grupējums nolems atriebties Izraēlai par Aruri nonāvēšanu, tad var izcelties plašāka mēroga karadarbība uz Izraēlas un Libānas robežas, kas vēl vairāk destabilizētu situāciju Tuvajos Austrumos.
Francijas prezidents Emanuels Makrons otrdien vakarā telefonsarunā ar Izraēlas kara valdības locekli Beniju Gancu aicināja Izraēlu izvairīties no konflikta eskalācijas, jo īpaši Libānā.
Eiropas Savienības augstais pārstāvis ārlietās Žuzeps Borels uzskata, ka starptautiskai sabiedrībai vajadzētu uzspiest Izraēlas un palestīniešu konflikta risinājumu.
Šādu nostāju Borels pauda, uzrunājot Portugāles diplomātus Lisabonā. Borels piebilda, ka sprādziens, kas Beirutā nogalināja vienu no teroristiskā grupējuma "Hamās" līderiem, varētu kļūt par papildu faktoru, kas varētu saasināt šo konfliktu.
"Tas, ko mēs esam mācījušies no pēdējiem 30 gadiem, un ko mēs mācāmies tagad no traģēdijas, ko piedzīvo Gaza, ir, ka risinājums ir jāuzspiež no ārpuses.
Tas būtu jādara starptautiskai sabiedrībai, kas ietver ASV, Eiropu un arābu valstis, jo pretējās puses pašas nekad nespēs panākt vienošanos," spriež Borels.