Maratonā distancē par pasaules čempionu tiek kronēts ugandietis Kiplangats

Pasaules čempionāta vieglatlētikā pēdējo dienu Budapeštā svētdien pirmie iesāka maratona skrējēji, kur negaidīti par pasaules čempionu tika kronēts Viktors Kiplangats no Ugandas.

Kiplangats finišēja 2 stundās, 8 minūtēs un 5,3 sekundēs. Aiz ugandieša finišēja Izraēlas skrējējs Maru Teferi (2:09:12), bet trijnieku noslēdza etiopietis Leuls Gabresilase (2:09:19).

Zīmīgi, ka Izraēlas skrējējs Teferi pirmo reizi vēsturē Izraēlai izcīnīja medaļu pasaules čempionātā maratona distancē vīriešu konferencē.

Līderi finiša taisnē

Čempionāta noslēgumā vakara sesijā septiņus medaļu komplektus sadalīs augstlēkšanā, 800 metru skrējienā un 3000 metru kavēkļu distancē sievietēm, kā arī šķēpa mešanā un 5000 metru skrējienā vīriešiem. Sacensības noslēgs 4x400 metru stafete kungiem un dāmām.

Šķēpmešanā vīriešiem neviens Latvijas sportists finālam nekvalificējās. Latvijas vieglatlēti startus pasaules čempionātā jau ir noslēguši, visaugstāk tiekot Anetei Kociņai, kura izcīnīja 4. vietu šķēpmešanā.