Sporta jautājumiem veltītajā Saeimas apakškomisijā trešdien uz sēdi bija aicināti gan federāciju, gan olimpiskās komitejas, gan arī Izglītības un zinātnes (IZM) ministrijas pārstāvji, kuru redzējums par notiekošo sporta nozarē ne vienmēr sakrīt. Arī šoreiz sarunā atšķirīgās pozīcijas bija jaušamas, tomēr pēc olimpiskajās spēlēm esot arī izdarīti secinājumi.
IZM valsts sekretāra vietnieks Edgars Severs atzinīgi novērtēja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) vadības teikto, ka prioritāte ir sportists un treneris. Severs solīja, ka attiecībā uz valsts budžeta līdzekļu izmantojumu IZM nodrošinās, ka prioritāri būs sportisti, treneri un apkalpojošais personāls.
Īpašu uzmanību olimpisko spēļu laikā izpelnījās gadījums, ka peldētājas Aļonas Ribakovas trenerim netika nodrošināta iespēja doties līdzi sportistei uz Riodežaneiro. Tam, ka tā nedrīkst būt, piekrita arī Saeimas deputāti, taču svarīgs esot ne vien jautājums par treneru ņemšanu līdzi, bet arī par to, lai treneri vispār būtu.
LOK prezidents Aldons Vrubļevskis uzsvēra, ka arvien vairāk sportistu izvēlas ārvalstu trenerus un speciālistus, tātad acīmredzot kaut kas nav kārtībā ar treneru sagatavošanu, kvalifikāciju un motivāciju. "Diemžēl par to neatbild olimpiskā komiteja vai federācijas pilnā apjomā. Tas ir visas sporta nozares jautājums un bez tā risināšanas nekādas nākotnes nebūs," sacīja Vrubļevskis.
Kāda īsti ir šo olimpisko spēļu mācība, galīgie secinājumi gan būšot tikai septembra beigās, kad būs gatavs LOK ziņojums. Taču LOK prezidents jau komisijas sēdē stāstīja, ka, viņaprāt, daži sportisti pievīluši savas attieksmes dēļ, jo olimpiādes laikā bijuši gan daži disciplīnas pārkāpumu gadījumi, gan dažus pievīlusi profesionalitāte. Īpašs jautājums esot arī sociālie tīkli. Katram sportistam organizatori izsnieguši telefonu, un dalība sociālajos tīkos notikusi gan agri no rīta, gan vakarā, gan pirms sacensībām.
Kopumā Latvijas olimpiešu starts Riodežaneiro gan esot vērtējams apmierinoši.