“Mildronāta” radītājs Ivars Kalviņš paliek pie sava – nekādi dati nav publicēti, kas varētu liecināt, ka kaut kas ir mainījies šī medikamenta darbības mehānismā un efektivitātē, nav skaidrs, kādēļ medikaments pēkšņo no zālēm ir kļuvis par dopingu. “Jāpieņem, ka tas ir politisks lēmums,” pauda Kalviņš.
Zinātnieks izteica uzskatu, ka meldonija aizliegšana varētu būt drīzāk cīņa starp Austrumu un Rietumu zemju sportistiem.
Savukārt Lipmans izteica minējumu, ka ažiotāža ap meldoniju, kas kopš 1. janvāra ir aizliegto vielu sarakstā, ir skaidrojama ar korupciju Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) sistēmā. “Tāpēc, ka WADA ir organizācija, kas nepakļaujas nekam. Neviens nekontrolē viņus, neviens nevar ietekmēt,” norādīja Lipmans.
Kalviņš pauda, ka WADA, visticamāk, tiks iesūdzēta tiesā. Un to varētu izdarīt gan sporta organizācijas, kas aizstāv sportistu intereses, gan arī ražotājs.
“Ja man būtu jātaisa tāda reklāma, tad man vajadzētu iztērēt vairāk par miljonu. Vismaz. Tagad man par brīvu,” izteicās Lipmans.
Viņaprāt, ja tiktu pietiekami plaši lietots “Mildronāts”, iespējams, daudzu sportistus nebūtu piemeklējušas veselības problēmas. Kā piemēru viņš minēja pāragri aizgājušo hokejistu Sergeju Žoltoku. Viņaprāt, ja arī Rīgas mērs Nils Ušakovs pirms sava maratona skrējiena būtu iedzēris “Mildronātu”, nebūtu vairākus mēnešus pavadījis uz slimības gultas.
“Man sirds sāp par sportistiem. Jo “Mildronāts” nekādā gadījumā nav dopings. Nekādā gadījumā,” uzsvēra Lipmans.
Vladivostokas “Admiral” kapteinis Oskars Bārtulis sarunā ar raidījumu ''Sporta studija'' atklāja, ka “Mildronātu” ir ievērojis visur – gan spēlējot Doņeckā, gan Astanā. Un ievērojis tādēļ, ka šis medikaments ir Latvijā ražots.
“Mans fiziskās sagatavotības treneris ir no Amerikas, un viņš par viņu (“Mildronātu”) ļoti labi atsaucās. Ļoti labi. Arī uz Ameriku grib aizvest draugiem. Bet tagad tas viss ir aizvēries,” pastāstīja Bārtulis.